12.09.2016

S čistotou na trh

5àSec úspěšně provozuje 28 vlastních rychločistíren a hledá franšízanty. Licence vyžaduje minimální investici 3 miliony korun.

Zachovat udržitelný rozvoj je jeden z hlavních úkolů, který se dnes na podnikatele klade. Tento požadavek se snaží naplňovat i společnost 5àSec, která patří ve světě k předním značkám na poli rychlého čištění textilií. Zájemci o tuto franšízu tak mohou spojit podnikání s ohleduplným přístupem k přírodním zdrojům a naplňovat závazek původem francouzské společnosti k zavádění a podpoře ekologicky šetrných alternativ.

prodavacka, obsluha, pult, provozovna, 5aSec, rychlocistirna

Velikost investice je dána především moderním technologickým zařízením, které je citlivé k životnímu prostředí. Většina poboček se nachází ve frekventovaných nákupních centrech.

5àSec působí na trhu již 40 let. Koncept vznikl v roce 1968, aby nabízel služby čištění a praní dostupné pro široké vrstvy s jasnými cenovými tarify a pouze s pěti cenami. Od svého vzniku zažívala ve Francii značka 5àsec prudký rozvoj a poté se rychle začala šířit i za hranice formou master-franšíz. V současné době je značka 5àsec aktivní v třiceti zemích světa.

Koncept působí v České republice od roku 2001 a svým zaměřením cílí zejména na velká nákupní centra, kde je momentálně v provozu 28 čistíren spravovaných centrálou. Kandidát na franšízovou licenci musí prokázat schopnost dovedně řídit tým lidí a být připraven absolvovat nezbytná školení. V neposlední řadě musí rovněž disponovat finančními prostředky, jejichž minimální výše se pohybuje okolo tří milionů korun podle stavu prostor.

Franšízor naopak zájemcům nabízí nejlepší umístění čistíren, provádění celostátních marketingových kampaní nebo vybavení prostor na světové úrovni. V rámci spolupráce poskytuje centrála rovněž servis a podporu ze strany specialistů. „Franšízant platí měsíční paušální poplatek 5% z obratu. Zisk, kterého franšízant dosáhne během provozování podnikatelské činnosti, náleží v plné výši franšízantovi. Ten se odvíjí od mnoha faktorů, například od umístění čistírny, struktury financování investic a především od angažovanosti a dovedností franšízanta,“ říká Markéta Beaujardová, jednatelka společnosti IDEÁL ČESKÁ s.r.o., která v České republice provozuje síť rychločistíren 5àSec.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank