13.09.2016

Podnikání na ledu

Původem polský franšízový systém stánků nejen se zmrzlinou Lodostrefa nabízí Česku licence. Franšízanti získají obchodní jednotku na klíč.

Mezi franšízovými koncepty je řada těch, které se dají snadno umístit na frekventovaných místech a být tak na blízku velkému množství zákazníků. Tato strategie se již osm let osvědčuje polskému franšízovému systému Lodostrefa, který usiluje o umístění stánků s touto značkou u nákupních center, hypermarketů, v obytných čtvrtích či u škol. Franšízantům se rovněž nabízí možnost jednání s velkými obchodními řetězci a nákupními centry, v jejichž prostorách by chtěli prodejní činnost vykonávat.

Lodostrefa obrazek kiosek Foto Lodostrefa

Lodostrefa je vhodná jak pro podnikatele, pro něž je ledové podnikání jediným zdrojem příjmů, tak pro ty, kteří by chtěli stánek provozovat jako doplňkovou aktivitu. Minimální investice vyjde zhruba na 380 tisíc korun.

Lodostrefa patří v současnosti v domovském Polsku k nejmodernějším sítím zmrzlináren, kde si mohou zákazníci zakoupit italskou nebo americkou zmrzlinu. Nabídka se však neomezuje pouze na mraženou pochoutku, protože k dostání je rovněž populární granita nebo vafle.

Kromě pravidelných dodávek komponent pro výrobu zmrzliny nabízí centrála obchodním partnerům asistenci při získávání povolení nebo při řešení formálních a technických požadavků provozoven. Zástupci firmy proto jednají sami s hygieniky v rámci zajištění kvality vody a celkového schválení franšízy po hygienické stránce. Franšízor rovněž zajišťuje přístup k vodě a elektřině a partneři tak mohou získat stánek prakticky na klíč.

Zájemci o tuto značku si mohou vybírat z řady obchodních variant. Mezi nimi naleznou například plně vybavenou zmrzlinárnu s jedním strojem na italskou zmrzlinu, která vyjde zhruba na 380 tisíc korun. Další variantou je stánek se strojem na kornoutovou zmrzlinu za zhruba 450 tisíc. Největší zájem ze strany podnikatelů je však o variantu doplňující zmrzliny o nabídku vaflí. Podnikatel od franšízora obdrží návrh na vhodné umístění stánku, přičemž tato dohoda je spojena s investicí ve výši 615 tisíc korun. Mezi investory je momentálně oblíbené financování prostřednictvím leasingové společnosti.

S konceptem Lodostrefa se budou moci seznámit návštěvníci listopadového Veletrhu franchisingu ve Slovanském domě, kde se bude u příslušného stánku podávat zmrzlina z nabídky této značky, aby mohli zájemci ochutnat výrobky osobně.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank