11.05.2009

Zmizelo již téměř 600 Starbucksů

Jednička ve světě kávy plní svůj záchranný plán na ozdravění, jehož součástí je i uzavření na 800 restaurací

Ve Spojených státech 507, v ostatních částech světa 64 – to je zatím počet uzavřených kaváren po několikaměsíční ozdravné kůře franchisové jedničky ve světě kávy. Součástí kůry je uzavření na 800 kaváren, především v domovských USA a v Austrálii. Zdá se, že dieta se začíná promítat i do ekonomických čísel řetězce. Přestože prodeje Starbucks i ve druhém fiskálním čtvrtletí letošního roku klesaly, podařilo se řetězci snížit náklady o 120 milionů dolarů.

starbucks cups

Kávu v umělohmotném kelímku se již nedá koupit v 600 kavárnách.

Schultz: Vidíme výsledky

Šéf Starbucks Howard Schultz již čísla vidí jako výsledky zeštíhlovací kůry, kterou své firmě naordinoval během minulého roku. „V průběhu druhého čtvrtletí začínáme vidět výsledky redukce nákladů a aktivit zaměřených na zákazníky, které jsme přijali v minulém roce,“ řekl v hodnocení výsledků řetězce.

V Česku zatím devět provozoven

V Česku má Starbucks, jehož licenci drží polský AmRest, prozatím devět provozoven. Poslední zatím otevíral v únoru. Prozatím jsou všechny v Praze. Šéfové firmy se ale netají snahou o rozvoj i v regionech. Na paty ovšem začne Starbucku šlapat několik konkurentů. Macdonald v polovině roku rozjede své McCafé. Na trh chce vstoupit také australský Gloria Jeans Coffee, světová kávová dvojka.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank