12.05.2009

Reality sází na Slovensko

Realitní kancelář Real Spektrum, která vedle vlastních poboček rozvíjí i franchisovou síť, prodala master-franchisovou licenci pro Slovensko.

Real Spektrum, která má sídlo v Brně a působí především na Moravě, se chce rozrůstat také na Slovensku. „V současné době již probíhají jednání se zájemci o koupi franšízové licence. Slovensko chápeme jako velice zajímavý trh, a proto jsme si jej vybrali pro další expanzi,“ řekl v tiskové zprávě ředitel sítě Alois Eigner.

Real Spektrum chce rozvíjet svou síť také na Slovensku

Letos přes 50 poboček

Brněnská realitka má nyní kolem 40 poboček, do konce letošního roku chce mít přes 50 poboček. Franchisové pobočky chce využít především na nových územích, které nejsou značkou pokryty. Jedním z důvodů, proč se Real Spektrum loni vydalo na cestu franchisingu, je snaha čelit nadnárodním řetězcům.

Franchisy v realitách oblíbené

Franchising je v realitách stále populárnější. Na domácí trh vstoupili velcí nadnárodní hráči jako například RE/MAX, Century 21 či ERA Reality. Do franchisových sítí se spojují ale i domácí realitní kanceláře, například TANA, AŠ Škorcová nebo RK Evropa. Problémy ale již měla skupina Arden Reality, která klientům dluží miliony korun.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank