11.11.2016

Zaměstnanec franšízantem

McDonald´s má od listopadu dalšího franšízového partnera. Celkový počet tak vstoupl na 19.

Fastfoodový gigant McDonald´s pokračuje v budování své franšízové sítě. Po dvaceti letech zaměstnání u společnosti se v pořadí devatenáctým franšízantem v Česku stává Petr Zlínský, který sám několik let řídil rozvoj franšíz v Česku a na Slovensku. Nyní bude od 10. listopadu 2016 sám provozovat nově otevřenou restauraci v obchodním centru Aupark v Hradci Králové. Z celkového počtu 93 je nyní v Česku 73 restaurací řízeno franšízanty.

McDonald´s Foto McDonald´s

Převádění restaurací do rukou franšízantů využívá McDonald´s celosvětově. Ve 122 zemích světa, kde provozuje více než 30 tisíc restaurací, je 80 % řízeno franšízanty.

Poskytnutím franšízové licence českému podnikateli tak nadnárodní firma pokračuje v trendu podpory místních podnikatelů. „Předávání našich restaurací do rukou franšízantů znamená velmi dobrý směr rozvoje naší společnosti,“ říká Tomáš Rogacz, generální ředitel společnosti McDonald´s ČR s tím, že z nastaveného kurzu mohou profitovat jak zákazníci, tak zaměstnanci, kteří rodinné zázemí všeobecně oceňují.

Čeští franšízanti jsou podle centrály McDonald´s stabilními partnery, což dokládá předání dvou restaurací do rukou druhé generace v rámci rodiny. Průměrně na jednoho stávajícího franšízanta v Česku připadají více než tři restaurace. „Rozhodně se tohoto trendu neobáváme, protože s předáváním restaurací do rukou franšízantů máme dobré zkušenosti. Kandidát na franšízu musí projít tvrdým školením a ne každému se podaří licenci získat. Musí totiž prokázat vysoké manažerské schopnosti. Franšízu tak získají jen ti nejlepší,“ komentuje pro portál Franchising.cz podmínky spolupráce mluvčí McDonald´s Zuzana Svobodová.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank