29.11.2016

Pod jednou střechou

Dosud oddělené koncepty se slučují pod značku EXTRA SLUŽBY. Po vstupu do sítě nabízí franšízantům měsíc provozu zdarma.

S rostoucí poptávkou po službách nejrůznějšího druhu rostou i firmy v daném oboru. O tom svědčí historie společnosti, která začala na českém trhu nejprve nabízet licence konceptu EXTRA STĚHOVÁNÍ a po počátečním úspěchu začala nabalovat i další služby jako EXTRA UKLÍZENÍ nebo EXTRA MANŽEL. V současné době převádí centrála všechny tři koncepty do jedné centrální skupiny EXTRA SLUŽEB. Od sloučení si centrála slibuje lepší výchozí pozici pro expanzi a ovládnutí tuzemského trhu služeb.

Extra Stěhování, nastoupený tým u firemních vozidel Foto Extra Stěhování

Od spojení jednotlivých značek do jedné skupiny si centrála slibuje, že bude moci efektivněji doručit informaci o nové zakázce franšízantům. Z rychlejší komunikace tak budou profitovat i zákazníci.

Z důvodu rapidního nárůstu zakázek ve všech třech odvětvích se v poslední době společnost zaměřila na nový nábor franšízantů, kteří mají poptávku uspokojit. Mezi základní požadavky přitom podle zakladatele konceptu Radka Straky patří dodržování know-how, spolehlivost nebo dochvilnost. „Vytvořila se nová obchodní síť, která má výborné výsledky a dokáže vybírat velmi schopné a spolehlivé franšízanty,“ říká o sloučení služeb do jedné skupiny Radek Straka.

Samotné náklady na zřízení pobočky jsou podle Radka Straky minimální. Za vstup do sítě zaplatí franšízant částku ve výši 55 tisíc korun, přičemž každý z nich získá tímto vstupem nejen reklamní a marketingové služby, ale dostane také vybavení ve výši zhruba 120 tisíc korun, aby mohl okamžitě začít poskytovat služby. Doba návratnosti prvotního vkladu je v každé franšíze rozdílná, vždy se ale jedná o 2 až 6 měsíců.

Hlavní výhody konceptů představují podle Radka Straky právě minimálními náklady, kdy prakticky dvě třetiny vstupních nákladů nutných pro zahájení provozu hradí centrální síť. Franšízanti pak mohou od prvního měsíce dosahovat příjmů okolo 100 tisíc měsíčně. „Navíc má každý po vstupu do sítě bezplatný provoz prvního měsíce, kdy si vše sám vyzkouší a otestuje, takže vydělává a přesto neplatí měsíční poplatek,“ říká Radek Straka s tím, že v současnosti provozuje centrála pouze franšízové pobočky a žádné vlastní. EXTRA SLUŽEB je v tuzemsku momentálně 35.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank