02.12.2016

Podnikání s dobrým nápadem

Mladý koncept ekologického čištění bez vody NoH2O pracuje na zvyšování povědomí o značce. V listopadu uvede do provozu dvě franšízy.

Dobrý nápad je nejlepším startem do podnikání. Když se navíc spojí s ekologickou myšlenkou, může vzniknout služba, kterou ocení nejen zákazníci, ale i podnikatelé. Ti mají nyní příležitost získat franšízovou licenci mladého konceptu originálního mytí automobilů bez vody NoH2O. Značka funguje na českém trhu od začátku roku 2016. Od roku 2015 fungovala na trhu pouze distribuce produktů a po zakoupení master-franšízové licence zahrnula česká pobočka do portfolia jak prodej produktů, tak kompletní nabídku služeb.

NoH2O Foto NoH2O

Koncept nabízí podle Radka Řechky franšízantům produkt a službu, která je nejen funkční, ale i ekologická. Není navíc nutné žádné technické zázemí či složitá administrativa spojená s provozovnou.

Za svůj hlavní úkol považuje nyní centrála dostat v Česku značku více do povědomí. Tento úkol se zatím podle zástupce konceptu Radka Řechky daří, stejně tak jako rozšiřování portfolia firemních zákazníků, kteří se opakovaně vracejí. V rámci úsilí o zvyšování povědomí plánuje vedení společnosti účastnit se i nadále veletrhů a výstav.

Náklady na pobočku se podle Radka Řechky mohou lišit především dle zvoleného typu. Firma nabízí jak stacionární, tak mobilní mytí. V případě stacionární myčky se jedná o částku okolo 250 tisíc korun bez DPH a varianta obsahuje potřebný materiál na asi 1 měsíc fungování. Varianta mobilního mytí stojí okolo 145 tisíc korun bez DPH. Obsahuje i potřebný materiál na 1 měsíc fungování, ale nezahrnuje dopravní prostředek, který je možné získat prostřednictvím centrály na operativní leasing.

V nákladech na pobočku není zahrnuta licence, jejíž výše závisí na zvolené lokalitě. „Veškeré náklady řešíme také individuálně. Franšízant má například možnost zajistit si některé položky sám po našem předchozím schválení,“ popisuje finanční stránku Radek Řechka s tím, že náklady na sezónní pobočku se řešíme rovněž individuálně v závislosti na vybrané lokalitě, což jsou zejména golfová hřiště.

V současné době provozuje NoH2O pět provozoven na golfových hříštích a zatím pouze v Praze a okolí poskytuje službu mobilního mytí. Během listopadu 2016 pak centrála otevírá v Praze dvě nové pobočky a na příští rok plánuje otevření dalších dvou až tří poboček na golfových hřištích. Současně vyjednáváme se zájemci o franšízové licence v několika městech. „Zájem o službu má rostoucí tendenci, zákazníci se vracejí a využívají i naší službu mobilního mytí,“ dodává Radek Řechka.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank