12.12.2016

Costa Coffee porazil Starbucks

Kavárenský gigant uspěl na mezinárodním poli. Byl vyhlášen nejlepším řetězcem v rámci evropských kaváren a občerstvení.

Britský kavárenský řetězec Costa Coffee, jehož kavárny můžeme navštívit i u nás, dosáhl významného úspěchu v oblasti evropského kavárenského sektoru. Na soutěži Allegra European Coffee Awards 2016 získal ocenění “Nejlepší kavárenský řetězec Evropy”.

costa coffee Foto Costa Coffee

Druhý největší světový kavárenský řetězec má v současnosti více než 3 400 kaváren ve 30 zemích světa. Z toho jich je více než 1 600 ve Velké Británii.

Již devátým rokem proběhlo koncem listopadu Evropské kávové symposium Allegra (Allegra European Coffee Symposium), které oceňuje podniky působící v evropském kavárenském průmyslu. Odměněny bývají nejen společnosti, ale i jednotlivci, kteří učinili nejvýznamnější pokroky v rámci evropských kaváren a občerstvení na bázi „food to go market“. O vítězích rozhodují svým hlasováním kávoví experti z celé Evropy.

Letos se setkání konalo v Budapešti a zúčastnilo se ho více než 400 ředitelů a top manažerů evropských kavárenských řetězců a kaváren. Kavárenský řetězec Costa Coffee získal cenu již počtvrté. „Ocenění je pro nás obrovským úspěchem. Nejenže jsme vyhráli kategorii o Nejlepší kavárenský řetězec střední a východní Evropy, ale také jsme si odnesli hlavní cenu večera Best Coffee Chain Europe. Podařilo se nám porazit takové konkurenty, jako jsou např. Caffe Nero a Starbucks,“ pochvaluje si úspěch Robert King, generální ředitel Costa Coffee Europe Franchise.

Mezinárodní řetězec kaváren v italském stylu otevřel svoji první pobočku v ČR v listopadu 2008 v pražském obchodním centru Atrium Flora. Značka u nás neustále expanduje. Letos bylo otevřeno 6 nových kaváren. V současnosti je v Česku celkem 37 poboček. Ty se nachází nejen v Praze, kde jejich počet dosáhl 28, ale také v Brně, Ostravě, Pardubicích, Plzni, Liberci, Teplicích a Hradci Králové.

V České republice vlastní licenci Costa Coffee společnost Lagardére Travel Retail. Jednotlivé licence tak pro tuzemský trh nejsou k dispozici, protože společnost síť rozvíjí sama. V rámci českého franšízového trhu jsou ale k dostání licence dalších úspěšných kavárenských konceptů jako například Coffeeshop Company nebo CrossCafe, který je aktuálním držitelem ocenění Franchisor roku 2015.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank