19.12.2016

Rostoucí značka

Fastfoodová síť Mr. Kebab meziročně navýšila počet zákazníků. Zájemcům o franšízovou licenci nabízí možnost úvěru.

Kvalitní produkt a servis si své zákazníky brzy najde. Svědčí o tom fastfoodové restaurace Mr.Kebab, kterým meziročně vzrostl počet zákazníků o 8 až 10 %. Vedení se však potýká s nedostatkem volných míst, který brání šíření značky na trhu. „V obchodních centrech se často musí něco zrušit, abychom se tam mohli prosadit. U nově budovaných obchodních center zase musíme čekat, dokud se stavba nedokončí. Smlouvy se navíc podepisují dlouho dopředu,“ popisuje obtíže s šířením konceptu majitel sítě Ľubor Lelovits.

Mr.Kebab Foto Mr.Kebab

Mr.Kebab momentálně provozuje 4 franšízové pobočky na Slovensku. Své zastoupení má též v Maďarsku, Turecku v Jižní Koreji a od prvního kvartálu roku 2017 bude i v Česku.

Franšízanti Mr.Kebab musí být podle Ľubora Lelovitse především takoví podnikatelé, kteří se dobrovolně rozhodnou pro podnikání pod touto značkou a mají minimálně 30 až 40 % vlastního kapitálu, který tvoří dva miliony korun v závislosti na velikosti prostor. V případě potřeby doplnění vstupního kapitálu je franšízantům otevřena i možnost partnerského úvěru. Samotnou restauraci Mr.Kebab je možné provozovat ve třech variantách: v klasickém obchodním centru, jako samostatnou obchodní jednotku na frekventované ulici nebo jako exteriérový stánek.

Centrála připravuje také nové produkty, které budou moci franšízanti nabízet svým zákazníkům. Celkově má zájem rozšířit řadu pokrmů více o čerstvé zeleninové a ovocné saláty. „Některé už jsou připravené do prodeje, další jsou momentálně v přípravné fázi,“ komentuje produktové novinky Ľubor Lelovits.

O rozvoj značky v České republice se budou starat noví partneři Petr Kutík a Ondřej Šlechta, kteří připravují otevření dvou fastfoodů v Praze. Plánované otevření se bude konat na jaře 2017. Tito partneři mají následně po udělení master-franšízové licence rozšiřovat síť Mr.Kebab po celé České republice.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank