20.05.2009

Century 21 v Česku roste

Americký realitní řetězec Century 21, který loni na podzim vstoupil na český trh, chce do konce června otevřít 20 poboček.

O něco dříve než podle původních předpokladů se tak jeden z největších realitních řetězců na světě chystá rozšířit do regionů. „Vedle Prahy otevře své první kanceláře také v Plzni, Liberci, Českých Budějovicích, Jablonci, Olomouci a několika středočeských městech,“ uvedla společnost ve své tiskové zprávě. Již v březnu Century 21 významně posílila především na pražském realitním trhu, když pohltila třetí největší domácí realitní kancelář Reality 21.

Licenci Century 21 za zhruba 400.000 Kč do konce června bude mít 20 realitek.

Z USA do Čech

Century 21, která vznikla v USA v roce 1971 a má 9000 poboček se 165.000 makléři v 70 zemích světa, je po RE/MAX a ERA reality další společností, která na domácí trh přišla zpoza Atlantiku. Century 21 prodává své licence za 350 až 400 tisíc korun.

Realitní sítě posilují

Century 21 není jedinou síťovou realitní kanceláří, která počítá s růstem. Další rozvoj plánuje také RE/MAX. Pravidelně ohlašuje nové úlovky také americká ERA Reality, která patří do stejné majetkové skupiny jako Century 21. Nezahálejí ani ryze české realitky. Na cestu franchisingu se na konci loňského roku vydala například brněnská Real Spektrum. Neslavně naopak skončily Arden Reality, které podle policie dluží svým klientům 17 milionů korun.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank