09.01.2017

Americká kuchyně do Česka

Denny´s nabízí exkluzivní licenci pro rozvoj značky na tuzemském trhu. Zájemci mají na výběr ze tří typů restaurací.

Denny´s je na domovském trhu ve Spojených státech synonymem klasických amerických večeří v prostředí rodinné restaurace s neformálním stolováním, ve kterém se podávají typická americká jídla: palačinky, omelety, vafle, hamburgery nebo steakové sendviče. Hosté mají restaurace k dispozici již více než 60 let, přičemž v současné době působí více než 1700 restaurací v 14 zemích po celém světě. V portfoliu této značky není ještě žádná evropská země a Denny´s by tento stav chtěl změnit prostřednictvím franšízových partnerů.

dennys Foto Denny´s

Denny´s chce expandovat nejen v regionu střední a východní Evropy, ale i Asii nebo na Středním východě. Ročně obslouží restaurace s touto značkou více než 32 milionů zákazníků.

Podle Williama Edwardse, který značku zastupuje v regionu střední Evropy, má Denny´s plány otevírat restaurace na letištích, v blízkosti fakult, nákupních centrech, ale také v městských centrech, zejména v oblastech s vysokou frekvencí zákazníků. "Věříme, že nadešel čas pro vstup na evropský trh. Jsme si vědomi toho, že nejsme jediná americká značka, která bojuje o náklonnost zákazníků, ale věříme, že region je otevřený pro nové koncepty, které naplňují touhu a očekávání hostů" říká William Edwards.

Denny´s nabízí tři druhy franšíz podle typu restauraci. Malý Denny´s o rozloze 70 až 250 m² je ideální pro nákupní centra, letiště, nádraží, nebo oblasti kolem fakult. Standardní Denny´s s plochou 300 až 800 m² je určen pro samostatně stojící budovy, bary v centrech měst či velkých nákupních centrech. Dále je k dispozici Denny´s on-the-go, který je přizpůsoben k umístění podél silnic a velkých křižovatek, a měl by mít plochu od 250 do 500 m².

Partner, který má zájem o koupi franšízy, by měl být kapitálově silný investor se zkušeností a prokazatelnými výsledky v gastronomii nebo v příbuzném odvětví. Očekává se, že franšízant bude schopen uvést do provozu alespoň pět nových restaurací. Investice na zprovoznění jedné restaurace je odhadována na jeden milion dolarů, přičemž franšízant hradí měsíční franšízový poplatek 5,25% z hrubého příjmu. Podmínkou je rovněž, že podnikatel investuje 3,75% z hrubého obratu všech restaurací do marketingu. Odhadovaná návratnost investice je okolo 2 let.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank