16.01.2017

Správný podnikatel není nikdy spokojen

Po úspěchu na tuzemském trhu se koncept Tulec Trend rozšiřuje na Slovensko. O plánech nejen v zahraničí hovořil majitel firmy na výrobu dětského oblečení Tomáš Tulec.

Jak se vedlo franšízovému konceptu Tulec Trend během roku 2016?
Velmi dobře, jelikož se nám podařilo otevřít 3 franšízové prodejny v průběhu 6 měsíců a jednáme s dalšími zájemci o otevření dalších. Od letošního roku jsme se rozhodli nabídnout franšízovou spolupráci nejen dlouhodobým odběratelům, ale i novým zájemcům. Příjemným zjištěním pro nás je, že i díky reklamě je zájem větší, než bychom si dříve bývali mysleli. Rádi bychom letos zapracovali především na propagaci franšíz na Slovensku a dalšímu rozšiřování nabídky sortimentu, což se ale děje neustále, jelikož správný podnikatel není nikdy spokojen

Tulec clanek

Konkurence je stále velká, a to i přesto, že v průběhu krize velká část firem ukončila svou činnost. Naší výhodou jsou například vyškolené prodavačky, které ve velkých řetězcích chybí.

Čím je koncept pro nové franšízanty podle vás atraktivní?
Především v minimální finanční zátěži, která je nutná pro otevření i chod prodejny. Nový odběratel našeho zboží nemusí mít přesné znalosti o celkovém konceptu prodejny. Nemusí řešit ani velikost prostoru, celkový design prodejny, množství zboží v nabídce, způsob reklamy, výrobu podpůrných prostředků k prodeji (např. igelitky, slevové kupóny, věrnostní karty, atd.). Se vším mu poradíme, máme dlouholeté zkušenosti. Náš systém je na prodej optimálně nastaven, tak aby nedocházelo ke zbytečným investicím, které z našeho pohledu nejsou nutné, a náš partner by do nich zbytečně investoval další peníze a tratil by.

Daří se konceptu i v zahraničí?
Asi před 4 měsíci jsme nabídli franšízu na Slovensku, a přestože cesta k otevření prodejny obvykle bývá delší, v Žilině jsme první slovenský obchod již otevřeli. Nyní jednáme o spolupráci s několika dalšími zájemci.

Na jakém produktu franšízanti nejvíce vydělávají?
Převážně na zboží, které je pro naši firmu zcela typické a je o něho největší zájem. Pro nás je jasnou jedničkou sortiment kojeneckého textilu.

Kolik máte v tuto chvíli celkem poboček a kolik je franšízových?
Dodáváme do přibližně 70 prodejen, z toho 6 je franšízových a 4 jsou vlastní prodejny. Rádi bychom ale samozřejmě do budoucna svou síť prodejen nadále rozšiřovali.

S jakou částkou musí franšízant počítat pro otevření nové pobočky?
Musí mít k dispozici minimálně 150 tisíc korun. Franšízant nemusí nakupovat zboží a neplýtvá zbytečně dalšími financemi, což se hodí především v počátcích, kdy nový franšízant nemá přehled o celkovém konceptu našich prodejen.

Jakým směrem se podle vás ubírá v Česku trh s dětským oblečením? Konkurence stále přibývá, prospívá to oboru jako celku?
Trh s dětským oblečením je dle mého názoru značně roztříštěný, protože dětský sortiment v omezené míře postupně zahrnuly do svého portfolia i řetězce s dámskou a pánskou módou, a to včetně hypermarketů a prodejen původně zaměřených především na potraviny. Jedná se ale pouze o nabídku s omezeným sortimentem, zákazník u těchto prodejců obvykle nenajde kompletní sortiment v každé velikosti.

Máte obavy z konkurenčních značek, kterých není právě málo? Není již trh přesycený?
Konkurence je v tomto odvětví stále velká. Naší výhodou je, že velká část zákazníků dává díky nepřehlednému prostředí s velkým množstvím prodejců a nových značek přednost osvědčeným firmám, které zná již řadu let. Dále dle mého názoru v průběhu krize po roce 2008 velká část firem ukončila činnost a obchodů, kde lze nalézt ucelený sortiment, již není zdaleka tolik jako kdysi.

Ve všech místech, kde jsme otevřeli novou prodejnu se setkávám s kladným ohlasem u zákazníků. Chválí si, že je zde konečně solidní prodejna s dětským textilem, kde lze nakoupit kompletní sortiment designově povedeného oblečení. Nejen starší zákazníci si chválí ochotu s pomocí při nákupu dětského textilu našimi vyškolenými prodavačkami, např. pro své příbuzné, což v řetězcích chybí.

Chystáte pro franšízanty a zákazníky nějaké novinky?
Letos hodláme rozšiřovat svou maloobchodní síť a to na všech úrovních. Protože v řadě lokalit a měst není naše značka zastoupena, tak bychom rádi otevřeli další vlastní i franšízové prodejny. Naši nabídku jsme rozšířili o nový sortiment jako jsou například zavinovačky s kokosovým vláknem, nové deky a osušky. Nabízíme nově také oblečení z nových materiálů jako je ekobavlna.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank