27.05.2009

Centrum v pražských Stodůlkách asi končí

Ekonomická recese se bytostně dotkla prvního nákupního centra v Česku. Centrum v pražských Stodůlkách zřejmě končí.

Nákupní centrum v pražských Stodůlkách opustil největší nájemce, řetězec Tesco. Pro nákupní centrum to znamená ztrátu největšího nájemce a také největšího tahouna pro návštěvníky. Ti tak již ztratí jeden z hlavních důvodů návštěvy centra. Podle některých informací se chystají odejít další nájemci. Jako první informace přinesl portál idnes.cz. Místo centra by měl vzniknout sklad nebo tržnice.

Stodůlky jsou prvním centrem, které zřejmě ekonomická recese položí.

Potíže mají i další

Stodůlky nejsou jediným centrem, které se již delší dobu potýká s nedostatkem návštěvníků i kupní síly. Mezi poloprázdné patří podle idnes.cz například Galerie Nové Butovice v Praze. Podle zjištění portálu FranchisingINFO.cz neoplývá vysokou návštěvností ani například centrum Šestka. Dalšími méně navštěvovanými centry jsou i pražský Eden, Novodvorská nebo Galerie Fénix ve Vysočanech. Návštěvnost zeslábla i plzeňským Borským polím. Na vině je hlavně špatné umístění prodejen, uvedl portál.

Rozmach center končí

Podle nejnovější studie poradenské společnosti Cushman & Wakefield přibude letos deset milionů metrů čtverečních nových nákupních center. Je to o 40 procent méně, než analytici předpovídali ještě loni v létě. V roce 2010 má být uvedeno na trh dokonce jen sedm milionů metrů čtverečních nákupních ploch, což je nejnižší číslo za posledních pět let.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank