31.01.2017

Zachutnají bagety i Rusům?

Do 10 let hodlá česká franšízová síť Bageterie Boulevard obsadit největší světové trhy jako Rusko a USA. Letos začíná Německem.

"Franšízing bych přirovnal ke sportu. Hrajete na přesně vytyčeném hřišti. To je však dostatečně velké, abyste na něm mohli předvést vše, co umíte," tvrdí Stanislav Novotný, jeden z franšízantů sítě Bageterie Boulevard. Firma, s níž se rozhodl coby podnikatel spolupracovat, představuje podle svých zakladatelů výraznou, zajímavější a zdravější alternativu populárních amerických fastfoodů. Kromě jedinečného designu restaurací vyniká Bageterie Boulevard mezi konkurencí originální nabídkou. Menu připravují mezinárodně uznávaní šéfkuchaři, inspirující se francouzskou a italskou gastronomií.

Bageterie Boulevard, provozovna Karlin, 400

Před otevřením nové restaurace musí franšízant Bageterie Boulevard investovat do podniku vlastní finance, většinou ve výši kolem 5 milionů korun.

Po celé ČR otevřela Bageterie Boulevard za více než 10 let dosavadního fungování 22 franšízových poboček. Od loňského října značka známá také pod iniciálami BB provozuje vlastní pobočku v německých Drážďanech. Tento rok mají následovat Lipsko a Berlín. "V současné chvíli stavíme již naši druhou provozovnu, která bude umístěna v atraktivním nákupním centru Mall of Berlin a k jejímu otevření dojde již v 1. kvartálu tohoto roku. Ostatní atraktivní lokace budou postupně následovat. Náš koncept vzbudil zájem i mezi významnými místními retailery," říká franchise partner manager Markéta Krejčíková. Spolu s Německem chce značka dobývat Rusko, následovat by měla Čína a Spojené státy.

Na jedné lodi ve spěchu a bez kompromisů

"Rusko rozvíjíme. A to především proto, že zde máme již zkušenosti, zázemí. Navíc jsme tam koupili továrnu, která je umístěna nedaleko Moskvy. A máme i velmi pozitivní ohlasy. Zatím to vše do sebe pomalu pasuje," přibližuje Krejčíková zahraniční plány. Mezitím síť bageterií nehodlá zapomenout ani na svou domovinu. "I v České republice nás čeká zajímavý rozvoj. Našim zákazníkům zpestříme jídlo na cestách pomocí drive. Otevřeme určitě i foodcourtové a kamenné provozovny. Kromě rozvoje stávajících franšízových partnerů, rádi přivítáme i nové zájemce o franšízu," říká Krejčíková.

Protože Bageterie Boulevard je podle firemního motta restaurace pro zaneprázdněného městského člověka, který i když pospíchá, nedělá kompromisy, základním požadavkem pro franšízu je město se 40 tisíci obyvatel. Franšízanti mají na výběr ze 6 druhů spolupráce podle velikosti provozovny, a jedním z typů provozovny je i prodej v rámci čerpacích stanic. Jaké podmínky musí franšízanti Bageterie Boulevard splňovat? "Kromě minimálního finančního zázemí musí mít určitě chuť do práce a reálná očekávání. My mu na oplátku kromě know-how, školení, otevřených cen za dodávku surovin a ostatního zboží pomůžeme i v situaci, kdy se mu nepodaří dosáhnout pozitivního cash flow i přestože plní veškeré podmínky řádného provozu své bageterie. V tu chvíli může požádat o odpuštění úhrady franšízového poplatku," doplňuije Markéta Krejčíková.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank