07.02.2017

Rekordman mezi franšízami

Proslulá značka Subway se pravidelně objevuje na čele TOP 100 nejlepších světových franšíz. Příležitost nabízí stále i českým podnikatelům.

Proslavili se výrobou sendvičů přímo před očima zákazníka a podle jeho přání. Ačkoliv za globální královnu fastfoodů a franšízových sítí je stále všeobecně považovaná společnost McDonald’s, Subway již před několika lety předčila letitou americkou jedničku právě v počtu poboček po celém světě. Subway je jedničkou v celkovém počtu restaurací, které nabízejí dohromady větší počet míst, než jiný řetězec rychlého občerstvení. U věrných zákazníků boduje stále Subway svou politikou užívání "superčerstvých" surovin. U svých franšízových partnerů má dlouhodobý úspěch především díky nízkým vstupním nákladům a jednoduchému provozu restaurací.

V současnosti má Subway na 44 tisíc poboček ve 112 zemích světa. Loni otevřela značky 5000. pobočku v Evropě.

Téměř 80% nových franšíz Subway si pořizují již stávající provozovatelé restaurací. Majitelem registrované obchodní známky je společnost Subway IP Inc. Jen v USA úspěšně fungovalo loni na 27 tisíc franšízových poboček, v celkem 112 zemích světa je jich dohromady na 44 tisíc (např. Austrálie, Nový Zéland, Saúdská Arábie, Británie, Španělsko, Itálie, Francie, Německo, Japonsko, Belgie, Lucembursko a Nizozemsko). Zájem soustředí nyní především na východní Evropu - Polsko, Rumunsko, Bulharsko a Českou republiku.

Navrhněte si sami i podobu pobočky

Na český trh vstoupila společnost na výrobu sendvičů v roce 2003, na konci loňského roku měla u nás kolem 20 poboček, z toho 7 je jich v Praze. Otevřít by jich v ČR chtěla až 100. Její priritou je při výběru a schvalování nových franšíz místo a město. Nejčastěji se pobočky Subway objevují v obchodních centrech, na dálničních odpočívadlech, v byznyscentrech, nebo na vlakových nádražích. V tuto chvíli například hledá Subway franšízanty pro pobočku v Praze, Zlíně, či v obchodních centrech v Jablonci a na Kladně. Dalším lokalitám se také nebrání, franšízant může místo i projekt na stavbu nové restaurace navrhnout centrále sám.

Licence na otevření podniku stojí 7 500 eur. Pokud franšízant stihne otevřít provozovnu do jednoho roku, dostane polovinu investice od centrály zpět. Vedle toho provozovatel restaurace odvádí značce 8 % z tržeb, a 4,5 % platí za marketing. V průměru 147 tisíc eur musí majitel investovat do vybavení, záleží samozřejmě na velikosti provozovny. Loni v České republice zvýšila značka Subway tržby o 11 %.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank