09.02.2017

Vláčkem z Brna do Chicaga

Franšízové restaurace Výtopna se v srpnu rozrostou o první čínskou pobočku, celkem by jich tam mělo vyrůst 120. Do půl roku obslouží vláčky první hosty i v americkém Chicagu.

"V Česku nyní máme stop stav. Nejlépe si vede z českých poboček ta první v Praze, což nás vedlo k rozhodnutí zůstat exkluzivním podnikem a zaměřit se na velká města. Expandujeme nyní do zahraničí, kde stejně tak preferujeme větší provozovny, první americká by měla mít v Chicagu prostor pro až 700 lidí," říká majitel a autor konceptu restaurací Výtopna Petr Fridrich, který svůj první podnik otevřel v Brně. Jeho unikátní franšízový projekt nabízí jedinečnou nápojovou obsluhu pomocí modelů vláčků. Po kolejích nápoje doputují vždy ke správnému stolu a bez zpoždění.

Vytopna vstup vlacek

Miniaturní krajiny protkané kolejnicemi, do nichž se hosté mohou usadit a strávit v nich nerušeně i celý večer, nalákaly za šest let existence již na 6 milionů hostů.

Patentem chráněné vzory a nápady zaručují klientům i budoucím provozovatelům Výtopen trvalou exkluzivitu a jedinečnost zážitků při návštěvě restaurace. Miniaturní krajiny protkané kolejnicemi, do nichž se hosté mohou usadit a strávit v nich nerušeně i celý večer, nalákaly za šest let existence již na 6 milionů hostů Výtopen v Česku. Netradiční řešení servírování nápojů hostům firmě přineslo v roce 2014 titul nejoblíbenější podnik v tuzemsku po vítězství v anketě Restaurace roku společnosti Mattoni.

Franšízové restaurace budou Číňané provozovat sami

V Česku nicméně franšízová síť Výtopna letos nové pobočky otevírat nebude. Naopak v Číně by jich mělo vzniknout podle v listopadu podepsané smlouvy celkem 120. V srpnu by měla být otevřena Výtopna v Kantonu na jihu Číny, kde nyní partneři české franšízové společnosti hledají vhodné prostory. Fridrich přiznává, že jednání jsou poměrně náročná i kvůli velké vzdálenosti obou zemí, firma EFEF spol. s r.o proto založila dceřinou společnost, která se o tamní obchod stará. "Technicky je to jasné, protože koupili licenci. Restaurace budou poté čínští partneři již provozovat sami, tudíž půjde o klasickou franšízu," vysvětluje Petr Fridrich.

Ve fázi těsně před podpisem smlouvy jsou podle Fridricha jednání také ve Spojených státech. Během následujících 6 měsíců by se měla Výtopna objevit v Chicagu, následovat by podle plánů mělo dalších 20 - 30 amerických poboček v metropolitních oblastech. Ambiciózní plány měla česká franšíza před dvěma lety také v Rusku, odkud svůj zájem přesunula právě do Číny.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank