19.05.2008

Na realitním trhu přituhuje

Franchisové systémy podnikajíci v realitách hlásí jednu otevřenou pobočku za druhou. Zřejmě nás čeká velká realitní bitva. Myslí si to i odborníci

„Zdá se, že v realitním sektoru přituhuje. Na českém trhu hrají stále větší roli velké společnosti a regionální realitní kanceláře začínají být pod stále větším tlakem. Jednou z možností obrany je franchisový systém,“ domnívá se Martin Jonáš s poradenské firmy Profit system.

Kdo z koho?

Realitky: Jedna pobočka za druhou

Největší realitní kanceláře otevírají jednu pobočku za druhou. Například americká RE/MAX již ke konci února měla prodaných 81 licencí. Dostává se přitom i do středně velkých měst. Nově otvírala pobočky v Tachově, Vyškově, Kolíně, Mladé Boleslavi či Orlové Lutyni. Britský realitní systém ARDEN Reality již 16 pobočku. Šéfové systému se netají tím, že se chtějí stát jedničkou na trhu. MEXX Reality zase plánuje otevřít do konce roku celorepublikovou síť kanceláří, jež budou provozovány na základě franchisingu. Nedávno také spustila billboardovou kampaň společnost M&M Reality.

Zkoušejí to i jinak

Realitní kanceláře se snaží i v jiném směru. Společnost ERA Reality, další franchisový řetězec například uspořádal na začátku května seminář o možném rozvoji realitního podnikání.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank