13.03.2017

Veletrh v Paříži se blíží

Již tuto neděli startuje veletrh FRANCHISE EXPO PARIS. Čtenáři portálu Franchising.cz mohou nyní získat vstup zdarma.

Již 36. ročník Veletrhu franšíz ve francouzské metropoli potrvá od neděle do středy 22. března 2017. Na výstavišti Porte de Verseilles se během 4 dnů představí více než 530 vystavovatelů z celého světa. Patří mezi ně také národní a mezinárodní asociace z celé Evropy, i odborníci v oblasti franšízingu. Svou velikostí se FRANCHISE EXPO PARIS řadí mezi největší franšízové akce na světě. Podle odhadů by výstavu mělo navštívit letos více než 35 tisíc návštěvníků, loni jich bylo celkem kolem 50 tisíc.

expo paris Foto Franchise Expo Paris

Celkem by měli do Francie přijet zástupci franšízových sítí z 25 zemí. Mezi nejvíce zastoupené obory bude patřit stravování a maloobchodní prodej potravin, fitness sektor doplněný o krásu a zdraví, a služby pro podniky a soukromé osoby.

Oficiálním a mediálním partnerem této akce je také český portál věnovaný franšízingu Franchising.cz a magazín o podnikání Vlastní firma FRANCHISING. Poradenská společnosti PROFIT system, která je vydavatelem a obou médií, se veletrhu účastní každoročně i jako vystavovatel a mezinárodní poradce. Díky tomu mohou čtenáři portálu a partneři získat volný vstup na tuto akci. Bližší informace získáte také v redakci portálu Franchising.cz.

Česko bude reprezentovat koncept inspirovaný Pevností Boyard

Letos by se veletrh měl orientovat především na nové franšízové koncepty, stejně tak by se v Paříži měly poprvé představit i některé země. Mezi nováčky bude patřit i český franšízový koncept QuickGame, inspirovaný televizními soutěžemi a show. "QuickGame funguje u nás úspěšně již půl roku, proto chceme zkusit expandovat do zahraničí. Rádi bychom obsadili každé velké město v Evropě," říká marketingový a obchodní manažer Michal Rejka. Na veletrhu bude značku prezentovat stánek s projekcemi a virtuální prohlídkou.

Například Maltu bude v Paříži zastupovat mladý koncept Sanondaf, který se zabývá hubením parazitů, škůdců, i bakterií ve zdravotnických zařízeních, restauracích, ale i dalších objektech. Poprvé se představí i Řecko, a to s konceptem Pink Woman, jenž se orientuje na prodej mladistvého ženského módního textilu.

quickgame

Franšízy QuickGame zprostředkovávají klientům týmové (nikoliv únikové) hry, při nichž se testuje jejich fyzická i psychická odolnost. Překonat přitom musí 11 výzev, které jsou součástí tématických jeskyní, vše je samozřejmě řízeno elektronicky.

Za Spojených států do Paříže míří 16 značek jako Experimax, Papa Johns, Skechers a EmbroidMe. Španělských značek bude na veletrhu představeno 12 (Artespanol, paellu & Tapas, Llaollao a Refresh), Dánsko zastoupí 4 kultovní koncepty BoConcept, Bang & Olufsen, a Vero Moda. Na 29 firem přijede pak z Itálie, mezi nejznámější patří třeba Illy Caffe, Old Wild West, Ireplace, a Geox.

Že se účast podnikatelům na veletrhu franšíz vyplatí, ukázaly loni v Paříži kromě osobních zkušeností i statistiky. Na 75 % vystavovatelů uzavřela přímo na veletrhu přímou dohodu s kandidátskými společnostmi, která vedla k vytvoření či rozvoji franšízové sítě. Organizátoři veletrhu letos avizují také uspořádání kolem 100 odborných konferencí a seminářů. V České republice se příznivci franšízingu mohou těšit na další ročník Veletrhu franchisingu, který se bude konat ve dnech 14. - 15. listopadu 2017 v rámci Summitu Týdne podnikání.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank