03.04.2017

Obchod pro děti s šarmem

Franšízanti Coccodrillo nemusí nakupovat zboží na prodejnu, bezplatný mají i odvoz neprodaných kusů dětské konfekce.

Polská značka dětského oblečení Coccodrillo má po celé Evropě více než 500 obchodů. Kromě středoevropských zemí, kde je nejaktivnější, se nachází rovněž v Rumunsku, Bulharsku či Portugalsku. V Česku prodává Coccodrillo dětskou konfekci ve 13 franšízových prodejnách, loni přibyla nová pobočka v Českých Budějovicích. Ta je v současnosti dočasně zavřená, a stěhuje se do větších prostor.

Coccodrillo obrazek provozovny Foto Coccodrillo

V případě spolupráce se značkou Coccodrillo memusí franšízanti platit žádné další licenční poplatky. Centrála mimo jiné nabízí zdarma vypracování projektu na novou prodejnu.

V přípravě je také obchod v Ostravě, kde centrála jedná s dalším novým franšízantem. "Rádi bychom se dostali také do dalších větších měst jako je Olomouc, Hranice na Moravě, Prostějov či Liberec," vyjmenovává obchodní manažerka pro ČR Renata Kubáňová. I přes stále drahé nájmy se podle Kubáňové nejvíce firmě osvědčily prodejny umístěné v obchodních centrech, v menších městech jako je Znojmo pak franšízy působící v rámci nákupního střediska.

Neprodané zboží se vrací do velkoskladů

Počáteční náklady se přitom u nových obchodů od letošního roku snižují. Při zařizování prodejny o velikosti 70 čtverečních metrů musí podnikatel počítat s náklady asi 300 tisíc korun, a to včetně pokladního systému. Průměrná návratnost počáteční investice je podle Renaty Kubáňové u současných franšíz přibližně jeden rok.

Výhodou konceptu je podle franšízora kromě finanční dostupnosti také například pomoc regionálního poradce při otevření prodejny a pak i v průběhu působení, pomoc při rozvržení a expozice zboží v souladu s vypracovanou koncepcí visual merchandisingu, či bezplatné školení pro personál. Koncept je vhodný i pro menší lokality s minimálním počtem 25 tisíc obyvatel, protože nabízí i spolupráci formou shop-in-shop.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank