13.04.2017

Únik z reality jako byznys

Franšízový koncept únikových her Puzzle Room slaví úspěchy v Brazílii, v ČR hledá franšízanty s racionálním uvažováním.

Přestože je koncept Puzzle Room určen pro odpočinek a zábavu, a únikové hry dávají hráčům zapomenout na problémy všedních dní, franšízanti evropské a brazilské značky by měli mít racionální uvažování, a stát pevně nohama na zemi. "Hledáme nyní franšízanty především pro Slovensko, Moravu a obecně krajská města a turisticky zajímavé oblasti," říká zástupkyně konceptu Kristina Benkovičová.

Puzzle Room hry Foto Eskejp s.r.o.

Vstupní investice do výstavby místnosti a recepce Puzzle Room se pohybuje již okolo částky 100 tisíc korun, závislá je především na počtu herních místností a výběru konkrétního designu.

Zkušenosti z podnikání jako takového uchazeči o franšízu Puzzle Room mít přitom nemusejí, důležitější je nadšení pro provozování únikových her, jejichž popularita po celém světě podle Benkovičové neustále roste. Společnost Eskejp s.r.o, která vlastní licenci konceptu pro ČR a SR, poskytne v případě spolupráce franšízantům design her, webové stránky s rezervačním systémem, školení, supervizi, marketingovou a PR podporu. Franšízant platí za tento základní balíček jednorázový poplatek, k tomu přispívá na centrální podporu měsíčním poplatkem 15% z celkového obratu.

Golemova skrýš v Praze

Najít si musí sám provozní prostory o velikosti minimálně 50 čtverečních metrů, z toho 15 až 25 čtverečních metrů je minimální rozloha pro únikovou místnost, vhodná jsou například i sklepení. Provozovně nesmí chybět recepce alespoň o 10 metrech čtverečních, kde sídlí tzv. gamemaster, a zákazníci platí za služby, ale také zázemí pro skladování náhradních dílů a náčiní, a samozřejmě sociální zázemí.

Franšízová licence Puzzle Room stojí 95 000 Kč. Zahrnuje přitom design na jednu herní místnost, kterou si franšízant může zvolit libovolně. Na výběr je až 11 různých designů, každý další design mohou franšízanti pořídit za zvýhodněnou cenu. Možné je také zakoupit si pouze stavební manuál na místnost, v takovém případě je cena 59 tisíc korun. Každá z místností je spojena s určitým příběhem, v Praze si lze projít například Golemovu skrýš, v Curychu místnost s Vilémem Tellem, v Brazílii slavné vězení Carandiru.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

1

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank