14.04.2017

Bistra, která hýčkají úředníky

Značka Home Office se stále rozrůstá. Majitelé nyní testují kiosky, kde kavárenskou nabídku kombinují se značkou Fruitisimo.

Bistra Home Office jsou určená pro střední vrstvu, a kromě prémiové kávy nabízejí svým zákazníkům čerstvé občerstvení. Koncept vychází z tzv. fast casual restaurací, které se v polovině 90. let objevily ve Spojených státech. Od roku 1999 počet těchto restaurací vzrostl po celém světě o 550 %, což je desetinásobné tempo oproti klasickým fast foodům. Koncept Home Office se nyní v některých pražských obchodních centrech objevil také ve formě kiosků, kde nabídku doplňuje o další sortiment příbuzná značka Fruitisimo.

Otevíračka Home Office Bistro na Chodově Foto Home Office Bistro

Franšízy inspirované Amerikou chtějí rozmazlovat jídlem a milou atmosférou. Ideální jsou pro ně obchodní a administrativní centra.

Pokud se kiosky osvědčí, společnost ARNB s.r.o. je možná opět bude rozšiřovat prostřednictvím franšízantů. "Home Office letos budeme rozšiřovat pouze v případě, kdy se nám bude líbit nabídka obchodních prostor," říká development manager ve Fruitisimo group ČR Michal Příhoda. Klasický formát konceptu bistra Home Office® je přímo určený pro administrativní centra s velkým množstvím firem a kanceláří, a s vysokou každodenní frekvencí návštěvnosti.

Důležitá je dobrá viditelnost

Jak vypadá ideální franšízant? "Má reálná očekávání a vlastní představy o podnikání. Je obchodně a provozně zaměřený, se schopností efektivně řídit tým zaměstnanců," říká zakladatel Home Ofiice a Fruitisima Jan Hummel. Výhodou konceptu Home Office je typické omezení servisu při zachování co nejvyšší kvality pokrmů. Oproti fast foodům také restaurace nepoužívají mražené polotovary pro přípravu jídel. První bistro otevřela společnost pod značkou Home Office v roce 2014, v tuto chvíli se majitelé hodlají soustředit především na rozvoj sítě ovocných barů Fruitisimo. Potenciální nový franšízant by tak musel zaujmout zmiňovaným místem.

Optimální lokalitou pro nové pobočky Home Office jsou nerezidenční oblasti, v těsné blízkosti míst s vysokou frekvencí pohybu zákazníků, jako jsou kancelářské komplexy, úřady, vysoké školy, popř. obchodní centra a nádraží. Důležitá je dobrá viditelnost bistra a velké výlohy, díky nimž mohou zákazníci vidět dovnitř. Otevřít Home Office bistro je investice ve výši zhruba 2 až 2,5 milionů korun. Velikost vhodných prostor se pohybuje v rozmezí 60 až 150 metrů čtverečních podle velikosti a kapacity sezení.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank