15.05.2017

Od dopisů k vlastní poště

V květnu se Česká pošta rozšířila o dalších 20 franšízových poboček. Poštu v Horšicích vede bývalá tamní doručovatelka a podnikatelka.

Za uplynulý rok převedla na smluvní partnery celkem 149 provozoven. Každou desátou poštu v České republice tak již provozuje smluvní partner. Od loňského září mezi ně patří také podnikatelka Kateřina Štroblová. Budovu od České pošty odkoupilo město, ktreré od nové majitelky požaduje za pronájem pouze symbolické peníze.

Česká pošta Horšice Foto Česká pošta

Pošta Partner je plnohodnotnou alternativou pošty. Rozdíl spočívá v tom, že je provozována třetí osobou, nikoli Českou poštou. Pobočku v Horšicích vlastní od loňského podzimu Kateřina Štroblová.

Kateřina Štroblová má však více živností, podniká také v nedaleké Plzni. K poštovnictví má dlouholetý vztah. „Moje máma doručuje mnoho let v Plzni a také já jsem tam trávila prázdniny. Moc jsem to tehdy ale ráda neměla a nikdy mě nenapadlo, že bych se tomu jednou věnovala. Moje kamarádka je ale vedoucí Přeštické pošty a jednoho dne přišla s nabídkou, jestli nechci provozovat poštu Partner. Ta myšlenka, že by byla pošta moje, se mi líbila,“ vysvětluje Štroblová.

Samostatný Partner je Horšická pošta ale až od letošního března. „Do té doby jsem neměla úplně všechny služby a občas jsem musela lidi odkazovat jinam. Teď už je to ale jiné a ráda bych, kdyby našich služeb využívali i lidé z okolí,“ dodává Štroblová. Prozatím vede poštu Partner sama, na období letních prázdnin plánuje zařídit i záskok. Většina místních obyvatel přijala zprávu o nové poště s nadšením.

Dříve se hodně často měnila provozní doba a lidé z toho byli docela zmatení. Dnes máme otevřeno v pondělí a ve středu od dvou do pěti a po zbytek týdne od osmi do jedenácti. Rádi k nám jezdí i lidé z Přeštic,“ říká Kateřina Štroblová. „Nemám pocit, že by provozování pošty Partner bylo nějak složité. Trochu více času mi zabere uzávěrka, ale dá se to všechno zvládnout,“ uzavírá.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank