03.04.2008

Na český trh chce první čínská franchisa

Na domácí trh se chystá vstoupit první čínský franchisový systém - společnost Dragonfly Therapeutic Retreat, která se orientuje na tradiční služby asijského wellness.

To, že jsou české obchody naplněné asijským zbožím, dnes již nikoho nepřekvapí. V oblasti služeb to, snad vedle rychlého občerstvení a pohostinství, již tak samozřejmé není. Stále rostoucí touhu Čechů po relaxaci chce využít první čínský franchisový systém orientovaný na služby, který chce vstoupit na domácí trh. Jde o společnost Dragonfly Therapeutic Retreat, která se orientuje na tradiční asijské wellness služby. „O orientální masáže je v Česku stále větší zájem a snaha proniknout pomocí franchisového řetězce není úplně špatný nápad,“ komentuje zájem čínské firmy o vstup na domácí trh Martin Jonáš z poradenské firmy PROFIT system. Franchisový systém Dragonfly se představil na akci Zahraniční franchisové systémy se představují, který 1. dubna v pražském TOP Hotelu organizovala Česká asociace franchisingu.

Zapůsobí čínské lázně také na Čechy?

Sázka na originál

Společnost Dragonfly se orientuje na nabídku všech druhů asijských masáží od čínských, přes thajské až po japonské. Většinou působí v Asii, v únoru ale otevřela pobočku v Dubaji. Svou pobočku má také v Německu. Systém je v zemi původu orientován především na americkou a evropskou klientelu. „Personál by měl pocházet z Číny, nebo jiné asijské země. V Německu je například podíl čínského a německého personálu 50% na 50%,“ uvedl pro portál FranchisingINFO.cz Rolf-Grhard Kirst, který franchisový systém v Praze představoval.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank