05.06.2017

Večeře na dosah ruky

Další americká franšízová síť fastfoodů spoléhá na digitalizaci. Jídlo od Denny’s lze nově objednat přes Facebook i Twitter.

Více než 30 milionů zákazníků obslouží ročně franšízová síť Denny’s, která funguje v USA již více než 60 let. Značka Denny´s je největším řetězcem rodinných restaurací s obsluhou na světě, a je pravidelně zařazována mezi nejlepší franšízy světa. Podobně jako další fastfoody, i Denny’s nyní oznámil, že rozšíří své služby díky digitalizaci. Nový mobilní a on-line dodávkový systém umožní zákazníkům objednat si večeři až domů i skrze sociální sítě Twitter a Facebook.

Denny´s restaurace Foto Denny´s

„Již více než 64 let jsme značkou, která svým hostům nabízí přesně to, co chtějí, a to 24 hodin denně,“ uvedl marketingový ředitel John Dillon. „Nyní můžeme plnit svůj závazek vůči zákazníkovi ať už je v tu chvíli kdekoliv."

Denny’s novou strategií reaguje také na změny na trhu. Objednávky přes mobilní telefon či internet v posledních pěti letech ztrojnásobily svůj objem, a v tuto chvíli představují podle výzkumu NPD Group až 6, 6 % všech transakcí v restauracích po celém světě. Mobily pak vedou nad webem s celými 5 % na kontě. Celkově loni objednávky jídla domů vzrostly globálně o 18 %, využije je ročně až 2 miliardy lidí.

Dva roky na vývoj "cestovních" obalů

Vývoj celého gastronomického odvětví se v roce 2016 dostal do fáze stagnace, a mnohé společnosti včetně Denny’s musí reagovat na nové požadavky trhu a zákazníků. "Budeme se snažit samozřejmě nadále získávat hosty pro své restaurace, nicméně jsme se rozhodli vyjít vstříc i lidem, kteří dávají přednost objednávce z domova," dodal Dillon. Rozvoz pokrmů bude zajišťovat smluvní partnerská společnost.

Denny's obaly

Společnost vyvíjela dva roky nové obaly, které vejce, hamburgery, sýrové sandviče či palačinky dokáží uchovat teplé a čerstvé i během dodávky zákazníkovi domů.

Denny´s má zájem expandovat také do Evropy. V ČR nabízí tři druhy franšíz podle typu restaurace. Partner, který má zájem o koupi franšízy, by měl být kapitálově silný investor se zkušeností a výsledky v gastronomii nebo v příbuzném odvětví. Franšízant by měl být schopen uvést do provozu v Česku alespoň pět nových restaurací. Investice na zprovoznění jedné restaurace je odhadována na milion dolarů. Odhadovaná návratnost je okolo 2 let.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank