17.06.2009

Burger King otvírá podruhé v Česku

Autobusové nádraží Florenc je druhou českou zastávkou amerického fast-foodového řetězce.

Burger King dnes otvírá svou druhou pobočku v Česku. Po Zličíně přichází na řadu autobusové nádraží na pražském Florenci. Před spuštěním jsou přitom další dvě restaurace. Podle informací ČTK se chce Burger King zaměřit na klíčové dopravní uzly, jakými jsou autobusová či vlaková nádraží.

V dohledné době budou v Českou čtyři provozovny, zatím pouze v Praze.

Licenci na Burger King již tři firmy

Licenci na provozovny Burger King v Česku již mají podle agentury tři firmy. Vedle polského Amrestu jde o firmu BK Team, kterou za účelem provozování sítě restaurací Burger King založila firma Jídelní a lůžkové vozy. Licenci má údajně také italská firma Autogrill, která patří mezi největší světové poskytovatele stravovacích služeb, a otevře provozovnu na pražském hlavním nádraží. Čtvrtá nově otevřená pobočka Burger Kinga má vzniknout v Letňanech.

Fast-foodů se krize nedotýká

Řetězcům s rychlým občerstvením se, zdá se, krize zatím vyhýbá. Většina z nich plánuje expanzi. Některým dokonce rostou prodeje. Zdravé alternativě k hamburgerům, americké síti SUBWAY, například v prvním čtvrtletí ve střední a východní Evropě meziročně vzrostly prodeje sendvičů téměř o pětinu. Podle šéfa rozvoje sítě Martina Prince je růst prodejů částečně důsledkem toho, že lidé volí v ekonomicky těžší době cenově příznivější variantu oproti klasickým restauracím. „Dlouhodobě je to také díky příklonu lidí k zdravému, ale rychlému občerstvení a jídlu,“ doplnil manažer SUBWAY.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank