20.06.2017

Kult z Kalifornie na český talíř

Jedna z nejslavnějších restaurací v LA během 80ti let otevřela franšízy v Číně i Japonsku. V ČR Lawry’s nabízí exkluzivní národní licenci.

Stravují se v nich celebrity, na své si tam přijdou i úspěšní a slavní sportovci. První restaurace značky Lawry’s byla otevřena v Beverly Hills v roce 1938. La Cienega Boulevard, na nemž podnik stál, tehdy lemovala pole s hořčicí, a večeře včetně vyhlášeného hovězího steaku s kostí tam stála jeden a čtvrt dolaru. Dnes je ulice známá jako "Restaurant Raw" pro velké množství prvotřídních gastronomických podniků. Mezi ně samozřejmě stále patří původní restaurace Lawry’s Prime Rib, která například dodnes vyniká rekordními počty rezervací ze strany zákazníků.

kuchař_Lawry´s Foto Lawry´s

Gastronomické zařízení Lawry’s, které váží 320 kilogramů, bylo vyrobeno z nerez oceli a svého majitele tehdy stálo značnou částku peněz. Slavné prémiové žebírko Lawry’s se totiž peče přes 20 hodin. Maso váží kolem 8 kilogramů.

Kromě hovězího steaku s kostí prosluly služby restaurace sítě Lawry’s také díky speciálnímu servírovacímu vozíku, v němž maso obsluha porcuje před zraky strávníků. Gastronomické zařízení, které váží 320 kilogramů, bylo vyrobeno z nerez oceli a svého majitele tehdy stálo značnou částku peněz. V nabídce má Lawry’s v současnosti nejen hovězí maso, značka patřila také mezi vůbec první americké restaurace, které začaly podávat sálat jako nedílnou součást hlavního chodu. Značkové salátové zálivky, marinády i dresinky Lawry’s se prodávají v USA také v maloobchodech.

Tři týdny v Beverly Hills i Las Vegas

Značku dnes prezentují ve Spojených státech především 4 restaurace. Pobočky slavné americké značky lze nalézt v Las Vegas, Chicagu, Dallasu, Singapuru, Hong Kongu, na Tchaj-wanu, v Soulu, Tokiu či Ósace. Zakladatelé konceptu Lawrence L. "Lawry" Frank a Walter Van de Kamp otevřeli svůj vůbec první podnik v roce 1922 pod jménem Tam O’Shanter Inn restaurant. Dnes je jedna z nejstarších restaurací v Los Angeles označovaná zároveň za jeden z nejdéle fungujících rodinných podniků na světě, který je stále v rukou majitelů stejného příjmení.

Lawry’s se chce v expanzi aktuálně soustředit také na evropské země včetně České republiky. Hledá proto finančně silnou společnost, která má zkušenosti s gastronomií a podnikáním v místních poměrech. Budoucí držitel exkluzivní licence bude zodpovědný za rozvoj a management restaurace, a musí proto projít školením a tréninkem v USA. Nejprve stráví tři týdny v restauraci v Beverly Hills, poté také tři týdny v Las Vegas. Restaurace musí mít velikost mezi 600 až 1 200 m², investice na otevření restaurací a rozvoj značky činí asi čtyři miliony dolarů.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank