03.08.2017

Kebab z Košic poprvé v ČR

Na český trh vstupuje oficiálně franšízová síť Mr. Kebab ze Slovenska. Nové pobočky otevře v Kladně a Českých Budějovicích.

Zákazníkům nabízí Mr. Kebab samozřejmě několik druhů kebabů, ale také například různé varianty kuřecích, sýrových, bramborových, a hlavně zeleninových pochoutek. Koncept Mr. Kebab vznikl na Slovensku v roce 2005, kdy byla otevřena první pobočka v Košicích. Zakladatelem je Ľubor Lelovits, který si kebab oblíbil na cestách po zahraničí zejména pro jeho dostupnost a rychlou přípravu. Jeho cílem bylo následně vytvořit kvalitní produkt, dát mu příhodné jméno, a vytvořit korporátní identitu.

provozovna Mr.Kebab v Košicích Foto Mr. Kebab

Mr. Kebab se v letošní soutěži Franšíza roku umístil na 3. místě v kategorii Franšízor roku. Mr.Kebab momentálně provozuje 4 franšízové pobočky na Slovensku. Své zastoupení má též v Maďarsku, Turecku a v Jižní Koreji.

Po letech vývoje a testování konceptu Mr. kebab otevřel další pobočky v Košicích a Žilině. Nyní se objeví první franšízy i v České republice, a to v Kladně a Českých Budějovicích. „Plánujeme v Česku otevřít další tři nebo čtyři pobočky a do pěti let bychom chtěli otevřít minimálně 15 franšíz po celé republice,“ prozrazuje plány zakladatel a výkonný ředitel společnosti. Fastfoodovou síť Mr. Kebab bude v Česku pod masterfranšízovou licencí provozovat společnost Czech Retail Franchising s.r.o. Petra Kutíka a Ondřeje Šlechty, kteří již spolupracují se sítí ovocných barů Fruitisimo. Rozšířit působnost chce síť také na Slovensku.

Možnost partnerského úvěru

Mr. Kebab nabízí jako franšízor poradenství a podporu v marketingových aktivitách. Návratnost vstupních investic ve výši asi 2 milionů korun je podle vedení společnosti zhruba 2 až 3 roky. Co je nejdůležitější u potenciálního franšízanta? „Tah na branku, chuť pracovat a učit se něco nového, chuť podnikat, a to třeba i pro něj v nové oblasti. Všechno ostatní podstatné ho naučíme,“ vzkazuje Lelovits. V případě potřeby doplnění vstupního kapitálu je franšízantům otevřena i možnost partnerského úvěru.

Samotnou restauraci Mr.Kebab je možné provozovat ve třech variantách: v klasickém obchodním centru, jako samostatnou obchodní jednotku na frekventované ulici nebo jako exteriérový stánek. Základní licence konceptu Mr. Kebab stojí 10 tisíc euro, měsíční poplatky centrále za provoz poté 5 až 8 % z obratu franšízy. Franšízantůnm firma slibuje pomoci při hledání vhodných prostor, při smlouvání o nájmu, a při realizaci samotné pobočky a obchodů v začátčích podnikání. ​

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank