15.08.2017

Stánky s úspěšným byznysem

V létě lze odstartovat podnikání za pár korun v pojízdných prodejnách a na stáncích. Kromě zmrzliny se daří v létě i pochoutkám z masa.

Sezónnímu podnikání se daří všude, kam se jezdí za odpočinkem a zábavou. Pokud hodláte svou značku či podnik prezentovat skrze prodej v pojízdné prodejně, vaší velkou výhodou budou nízké vstupní náklady, protože ušetříte za pronájem, koupi i zařízení kamenné prodejny. Nejčastěji se v pojízdných prodejnách a za pulty prodejních stánků podnikatelé "vrhají" do gastronomie. Typicky letním zbožím jsou zmrzliny, které v posledních letech doplňují všelijaké speciální mražené dezerty a další cukrářské speciality.

Lody Bonano clanek

Za prodejní stánek v místech s turistickým potenciálem zaplatí franšízanti Lody Bonano 85 tisíc korun. Mobilní zmrzlinárna úspěšné polské značky pak vyjde na asi 48 tisíc.

V Polsku zažívají nárůst popularity točené a strojově vyráběné zmrzliny. Společnost LODOstrefa letos v Polsku zprovoznila 10 nových zmrzlinových stánků, další 4 fungují od loňska na Slovensku. Licenci ale nabízí stále i českým zájemcům. V ČR by v případě domluvy mohly stát stánky například před obchody prodejních řetězců Kaufland a Tesco. Lokalita přitom není striktním příkazem, záleží vždy na franšízantovi a vzájemné domluvě. Minimální investice činí 750 tisíc korun, poté se platí franšízový poplatek 6 500 korun za měsíc.

Od zmrzliny k masu

Také síti provozoven s americkými zmrzlinami (tzv. twisted ice cream) Lody Bonano se zatím v Evropě nejvíce daří v Polsku, kde vlastní na 270 prodejních míst. Podobně jako v případě LODOstrefy i Lody Bonano poskytuje franšízantům jak zmrzlinářské stroje, tak receptury a suroviny na výrobu na 30 druhů točené zmrzliny. Jednu franšízovou provozovnu má společnost také na Slovensku. Zájemce o provozování zmrzlinového obchodu by si měl připravit asi 25 tisíc eur. Návratnost této investice je odhadována na dva až pět měsíců.

Mražené dezerty na zmrzlinové bázi prodává v pojízdných prodejnách ICE’N’GO! Pochoutku fanoušci překřtili na “kuličkovou zmrzlinu”, v ČR si ji lze vychutnat od roku 2011. Centrála nabízí pomoc při sestavování byznysového plánu zejména tam, kde se platí vstupné, jako jsou zoologické zahrady a zábavní parky. Vybavený stánek stojí od 200 tisíc. Průběžné měsíční poplatky se v konceptu ICE’N’GO! neplatí. Nutné je kapitálové zajištění, a prodejní prostor o minimální velikosti 4 - 6 m2.

Ve formě food trucks je možné si pořídit také prodejnu nebo stánek polské značky Ráj klobás. Jak název napovídá, zabývá se prodejem uzenin. Za stánek na klíč platí franšízanti 599 tisíc korun. Po předání plně vybaveného stánku platí franšízant měsíční franšízový poplatek 6 500 korun. Centrála přitom nevyžaduje žádný licenční nebo marketingový poplatek. Exteriérový stánek je možné po zaplacení licence provozovat i jako franšízant slovenské značky Mr. Kebab. Ve verzi bez sezení musí mít minimálně 35 čtverečních metrů. Základní licence Mr. Kebab stojí 10 tisíc eur, a franšízanti poté platí pravidelné měsíční poplatky 5-8% z obratu.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank