17.08.2017

I král sprintu má franšízu

Usain Bolt vlastní podíl ve franšízové síti Tracks & Records. Jamajské restaurace čeká premiéra v Británii, kde má mít značka 15 poboček.

Osminásobný vítěz OH Usain Bolt se z atletického oválu přesunul rovnou do rozjetého byznysu. Jamajská síť restaurací, které král sprinterů zaštiťuje kromě jiného svým jménem, bude v následujícich měsících expandovat do Británie. Uprostřed Evropy by tak mělo vyrůst na 15 poboček značky Tracks & Records, kterou většinově vlastní jamajská franšízová společnost Franjam. V Británii bude mít na starosti rozvoj značky společnost SME Group z Middlesexu, která vlastní na místní úrovni licenci také na značky KFC, Pizza Hut, Costa Cofee a Holliday Inn.

Bolt Jamajka Tracks Records

Kromě jídla se v Boltových restauracích také vychutnává jamajská muzika, a vůbec propaguje tamní kultura, takže fungují současně jako kluby.

První restaurace Tracks & Records byla otevřena na Jamajce v roce 2011, loni ve své domovině uvedla společnost do provozu první franšízovou pobočku. Zvěsti o expanzi "Boltových restaurací" do Británie se objevily již v roce 2012, kdy se o plánech jamajské značky zmínil ve svém ranním pořadu moderátor britské stanice BBC Chris Evans. "Chtěli jsme si dát čas, abychom našli ideálního partnera, který sdílí naši vizi a chápe podnikání, ale má také výjimečné znalosti místního trhu," uvedl nyní generální ředitel Franjam Gary Matalon.

Průkopníkem i propagátorem Jamajky

Zástupce britské firmy SME Group uzavření smlouvy komentoval tím, že hostům v Británii jamajské restaurace zajistí zážitek podobný návštěvě ostrova, a to včetně typických chutí. Nabídce restaurací Tracks & Records dominuje původní jamajská kuchyně jako skopové, vepřové, rybí či kuřecí maso, rýže či hrášek, a různé další speciality. Usain Bolt v rámci byznysu funguje i jako osobní doporučení - Tracks & Records nabízí "hamburgery a la Usain", neboli vydatné jídlo podle jeho vkusu a gusta.

Popularita karibských restaurací a specialit ve Velké Británii obecně aktuálně velmi sílí, což byl také hlavní důvod pro výběr Británie při konečném rozhodování o firemní expanzi, uvedl Matalon. Podle jeho slov je to v historii vůbec poprvé, kdy původní jamajský franšízový koncept vstupuje na mezinárodní pole, a expanduje za hranice své domoviny.

Chystáte se založit a rozvíjet franšízu, nebo byste rádi podnikali pod známou značkou? V Katalogu franšíz naleznete 85 firem, jejichž byznysem se můžete inspirovat, nebo se rovnou stát jeho součástí.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank