13.10.2017

Vídeňská tradice v novém

Modernizovanou podobu tradičních vídeňských kaváren přináší do ČR Coffeeshop Company. Franšízanty hledá v krajských městech.

Společnost Coffeeshop Company přišla na svět v roce 1999. První pobočka byla otevřena ve stejném roce ve Vídni na Krugerstrasse, kde žil kromě jiných slavných osobností třeba německý skladatel Ludwig van Beethoven. Odtud také pochází motto společnosti "Doma ve Vídni" (Home in Vienna). V Evropě zastupuje společnost Coffeeshop Company obchodní skupina Schärf. Jejím cílem je "zasazovat se o rozvoj sítě kultovních a kvalitativně hodnotných coffee shopů, založených na moderním životním stylu".

Coffeeshop Company Foto Coffeeshop Company

Rakouský franšízový koncept Coffeeshop Company působí na trhu již od roku 1999 a jeho provozovny lze nalézt ve více než 30 zemích světa. Základem nabídky je 100% vysokohorská káva druhu Arabica.

Síť Coffeeshop Company je postavena na principu "všechno z jedné ruky", a má být jedinečnou kombinací tradiční vídeňské kavárny a myšlenky původních amerických coffee shopů, tedy neformálních restaurací, určených široké veřejnosti. V zemích Visegrádské čtyřky rakouskou značku zastupuje společnost Tizia, spol. s.r.o., která byla založena v roce 2007 za účelem distribuce značky Coffeeshop Company. V tom jistém roce získala Tizia výhradní master-franšízovou smlouvu se společností Schärf Coffeeshop Company GmbH, a dnes zastřešuje více než 50 kaváren.

Modernizované menu s občerstvením

Ještě letos otevře Coffeeshoop Company 4 franšízové pobočky na Slovensku, Polsku a Maďarsku. V ČR letos začali návštěvníci využívat služeb franšízy ve Zlíně, která jako první v Česku odpovídá již novým požadavkům centrály franšízové sítě. "Modifikovali jsme celý obchodní systém, a to především architektonicky skrze použití nových materiálů v interiérech. Nově v našich pobočkách funguje také modernizovaný menu manuál, díky němuž v nabídce pro hosty přibude kromě kávy více čerstvého občerstvení," říká obchodní ředitel společnosti Tizia Richard Ortutay.

Výše investice do franšízy je závislá na velikosti a typu konceptu. Měsíční franšízový poplatek činí 2 % z obratu. Kandidáti na franšízanty musí projekt sami financovat, a musí se ztotožnit s principy, uvedenými ve franšízové a obchodní smlouvě. Jako podporu poskytuje pak franšízantům kompletní marketingové služby, logistiku, školení a trénink přímo ve vlastních provozovnách, či pomoc s investičním obchodním plánem.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank