21.05.2008

Švejk Restaurant: Nejlepší koncept v gastronomii

Franchisingový koncept restaurací Švejk Restaurant, který nabízí původní českou kuchyni a atmosféru Rakousko-Uherska, je nejúspěšnějším gastronomickým konceptem pro letošní rok.

Bronzovou plaketu slavného českého gastronoma Jaroslava Vašaty získal franchisingový systém tradičních restaurací od odborného časopisu pro management hotelů a restaurací Food-Service.

Češi Švejka prostě milují

Tradice Rakousko-Uherska táhne

Koncept franchisového řetězce, který sází na českou kuchyni, tradici a zážitek, podle hodnotitelů velmi dobře zaplnil mezeru na trhu. Uspěl nejen v Praze, ale i po celé České republice. V provozu je již 46 restaurací. Pilotní restaurace Švejk Restaurant s názvem U Zeleného stromu byla otevřena v Nepomuku v prosinci roku 2002.

"Má-li být gastronomický projekt úspěšný, je nutné spojit ho především s nápadem a atmosférou, díky nimž se stane jedinečný, a tedy i obchodně dokonalý. Celé divadlo zvané provoz restaurace se v tomto případě odehrává v kulisách 'starého dobrého Rakouska-Uherska' podle franchisingového konceptu scénáře, jenž nemůže zklamat. Klid a pohoda, vynikající česká kuchyně včetně receptur vytažených z 'babiččiny krabičky', to jsou hlavní trumfy tohoto představení, při němž obvykle bývá vyprodáno," uvedl majitel franchisové licence Radek Sochor.

Nejen chlebem živ je koncept

Koncept sází vedle dobrého piva a tradiční kuchyně také na atmosféru, kterou dokresluje precizně zpracovaný nábytek z masivního dřeva, stylové výčepní stolice, Ladovy obrázky nebo dobově oblečený personál.

V minulých letech získaly bronzovou plaketu i jiné restaurace založené na franchisingu, například Ambiente, Potrefená husa či Kolkovna. Letos časopis uděloval cenu již podeváté.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank