02.10.2017

Efektivní podnikání v prádelně

Samooblužné prádely se stávají populární službou i v Česku. Značka Speed Queen hledá franšízanty ve městech nad 50 tisíc obyvatel.

Efektivní a jednoduché podnikání nabízí společnost Laundrysys, která v České republice provozuje značku samooblužných prádelen Speed Queen. Franšízant neplatí licenční poplatky. Na svá bedra bere ale financování celého podniku, tedy stavební úpravy vybraného místa i vybavení prádelny. Firma je ochotná pomoci při domlouvání úvěru u banky, a v případě potřeby ručit svým jménem za franšízanta. Výše investice do franšízy Speed Queen se pohybuje v rozmezí od jednoho do 1,8 milionu korun v závislosti na velikosti prádelny a rozsahu stavebních úprav. Návratnost investice je ovlivněna mnoha faktory, obvykle se pohybuje okolo 3 let.

Speed queen obrazek prádelny Foto Speed Queen

Provoz prádelen Speed Queen je zcela automatizován. V případě potřeby může být prádelna řízena online i na dálku.

Speed Queen nově otevřela 2 pobočky v Praze, v jejím případě není nijak omezený výběr lokality. Centrála nezaručuje ani územní exkluzivitu. Například v Plzni jsou tak umístěné 2 prádelny Speed Queen, a obě prosperují. "Naše nejmenší prádelna je úspěšná ve městě s 60 tisíci obyvateli," říká majitel české licence pro prodej samooblužných praček Speed Queen Jiří Mach s tím, že další franšízanty na v ČR stále poptává.

Čistota alfou i omegou obchodu

Specikem celého oboru je náročnost na technické vybavení prádelen, i proto jsou také rozsáhlejší požadavky na výběr prostor jako takových. Centrála podle Macha nabízí pomoc i při sestavování podnikatelského plánu, či optimalizaci vyhledávání provozovny na internetu. Ta musí být veliká od 40 do 100 čtverečních metrů, přívod elektřiny 3 x 380 - 400V, možnost přívodu a odvodu vzduchu, a ideálně také plynovou přípojku. Podmínkou je i možnost parkování u prádelny.

Americká značka Speed Queen vznikla již v roce 1928, později se stala součástí koncernu na výrobu prádelenské techniky Alliance Laundry Systems (ALS). Ten v současnosti pokračuje v expanzi nejen ve Spojených státech, ale také v Evropě, na Středním Východě, v Africe a na rozvíjejících se trzích Dálného východu a Latinské Ameriky. Designové provozovny se projektují v USA na míru příslušnému místu, a udržovat se v nich musí především čistota, která je podle zakladatelů konceptu alfou a omegou celého obchodu pod značkou Speed Queen. Servis praček zajišťuje franšízantům poskytovatel licence.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank