27.09.2017

Ambiciózní plány

Největší hotelový řetězec na světě Marriott International, který se také rozšiřuje prostřednictvím franšízy, plánuje výrazně posílit v Evropě ve všech kategoriích ubytování.

Tah, který umístil hotelový řetězec Marriott International na pozici větového lídra v hotelovém průmyslu, byla loňská akvizice řetězce Starwood ve výši 12,41 miliardy dolarů, díky které přidal značky Sheraton, W a Aloft do stávajícího portfolia. Tato akvizice, která odstartovala v roce 2015, byla dokončena v září loňského roku.

marriott pixabay Foto Pixabay.com

Hotelový řetězec Marriott International, který rozšiřuje svoji síť prostřednictvím franšízy, plánuje do konce roku 2019 zvýšit počet pokojů o 300 000.

Nicméně, tento dobře známý řízený management řetězce se však nezastavil a letos oznámili ambiciózní tříletý plán růstu jak pro evropský trh, tak pro celý svět. Plán předpokládá, že do konce roku 2019 se počet pokojů po celém světě zvýší o 300 000.

V Evropě hodlají především rozšířit značky řetězce Starwood.

Amy McPherson, prezident a generální ředitel společnosti Marriott International Europe, řekl, že rok 2016 byl velmi důležitý rok pro společnost při nabytí porfrolia Starwood, čímž navýšila počet pokojů v Evropě o 40 000. Tímto způsobem říká, že dosáhl cíle a ztrojnásobil počet hotelových pokojů v Evropě z 40 000 v roce 2010 na 134 000 na konci roku 2016.

"Nyní, když se díváme do budoucnosti, jsme si do roku 2020 stanovili velmi ambiciózní plány. Máme v úmyslu posílit své vedoucí postavení v segmentu luxusních a komplexních služeb, vytváříme největší portfolio v hotelech vyšší kategorie, ale také přitahujeme generaci „mileánů“ tím, že nabízíme výhodné ubytování," řekl McPherson.

Marriott má ve svém portfoliu 30 různých značek, včetně Ritz Carlton, Courtyard a Residence Inn, více než 6 000 hotelů (1,2 milionu pokojů) ve 124 zemích světa. Řetězec se rozšiřuje také prostřednictvím franšízy. Největší počet hotelů, Marriott International je stále na domácím trhu, ve Spojených státech, a to přes čtyři tisíce.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank