06.10.2017

Nenáročná, ale výdělečná franšíza

V zahraničí oceňovaná firma RE/MAX se letos rozšíří o 10 až 15 realitních kanceláří. Licenci nabízí nově v našem Katalogu franšíz.

Realitní kanceláře původem americké značky RE/MAX by měly působit v budoucnu v každém větším českém městě. Služby makléřů této mezinárodně uznávané franšízové sítě by měly být časem dostupné ve všech městech se spádovými oblastmi o velikosti již kolem 10 tisíc obyvatel. Takové jsou nejbližší plány franšízové sítě RE/MAX na českém trhu.

Remax centrala Foto RE/MAX

Franšízanti firmy RE/MAX vlastní často vícero poboček. To jim umožňuje rychlejší expanzi služeb, rychlejší umoření fixních nákladů a sdílení zkušeností.

"Letos očekáváme růst na úrovni 15% a v máme vizi se stát společností s obratem přes 1 miliardu do dvou let. Díky růstu si můžeme dovolit i intenzivně investovat do reklamy, pomoci novým franšízovým partnerům. V posledních letech jsme výrazně zlepšili vzdělání makléřů," říká CEO společnosti RE/MAX Milan Žák. Největší investicí roku 2017 bylo v ČR pro RE/MAX otevření moderního školícího centra v Praze, které slouží budoucím makléřům a franšízantům.

Síť RE/MAX v tuto chvíli čítá v Česku přes 130 kanceláří a kontaktních míst, a přes 1 100 makléřů a franšízantů. Realitní síť hledá aktuálně partnery po celé ČR s cílem zvdojnásobit do dvou let stávající počet makléřů. "Víme, že přes 99% našich klientů je spokojeno s našimi službami a mnozí je proto doporučují svým známým. Našim makléřům tak roste klientela. Hodně makléřů si dnes začíná budovat podpůrný tým, protože jinak by nezvládli tolik transakcí, kolik jim jejich klienti svěří," dodává Žák.

Neomezené možnosti, neomezený růst

Pro práci v realitách je základem "chtít pracovat s lidmi". Zbytek je už otázka školení. Pozice franšízanta a makléře (které je možné také spojit), poskytuje podle vedení firmy RE/MAX například výhody neomezeného příjmu podle vlastních výsledků, a zároveň možnost řízení volného času, takže například ani pro matky není problém spojit práci s podporou rodiny a dětí i v pracovních dnech. Zkušenost v oboru přitom není pro začátek podnikání nutná.

RE/MAX vyžaduje od svých franšízantů především vůli hledat vlastní lidi do týmu, vést jej, nebát se komunikovat a prodávat služby. Za výhodu považuje také nízkou kapitálovou náročnost v začátcích, protože není třeba pořizovat velkou kancelář ani drahé vybavení, sklad, ani investovat do zboží a zásob, jako v případě klasického obchodu. Investice, která je silně závislá na dané lokalitě, se podle zkušeností vrátí do 2 let.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank