03.07.2009

McCafé je tu

Češi se konečně dočkali. Do Česka dorazil 1. července koncept McCafé, který provozuje franchisový gigant McDonald´s

První McCafé si mohou Češi dopřát v Průhonicích nedaleko Prahy při cestě po dálnici D1 na Brno. Koncept kavárny je součástí tamní již existující provozovny McDonald´s. Portálu FranchisingINFO.cz to potvrdil zástupce McDonald´s, který v Česku provozuje zhruba polovinu ze svých téměř 80 provozoven na bázi franchisingu. McDonald´s chce novým konceptem, který je již rozšířený v Evropě i USA, konkurovat především franchisovému gigantu Starbucks. Ten má v Česku zatím devět provozoven.

První McCafé franchisového giganta McDonald´s otevřelo ve středu v Průhonicích

Deset McCafé ročně

Franchisový koncept McCafé funguje již pět let v Maďarsku, kde zvyšuje restauracím tržby o deset až dvanáct procent. V Polsku začalo fungovat první McCafé loni. Dlouhodobě již jsou zavedené například v Německu nebo Rakousku. Právě od našich jižních sousedů do české pobočky McDonald´s přišel Michael Ohler, který má za úkol v Česku McCafé rozjet. Podle šéfa českého McDonald´s Radima Hanzlíka by mělo v Česku vznikat přibližně deset McCafé ročně.

Kávový boom v Česku

Česko prožívá invazi kavárenských sítí. K zavedenému Coffee Heaven loni v lednu přibyl Starbucks, který již má devět provozoven, nebo později i Francoisové Costa Coffe. Do Česka míří i australský franchisový řetězec Gloria Jean's Coffees, světová dvojka v oboru.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank