14.11.2017

Kultovní franšíza The PUB

Do franšízové sítě plzeňské značky The PUB letos přibyla další, již šestá pobočka v Praze. Konceptu se daří i v Německu.

Vybudovat silnou mezinárodní značku si dali za cíl majitelé české franšízové sítě restaurací The PUB, a výsledky expanze ukazují, že klást si velké cíle nebylo chybou, právě naopak. "Na jaře letošního roku jsme otevřeli šestou provozovnu v Praze, tentokrát na Chodově a to přímo v nové části nákupního centra Chodov. Zajímavostí je, že The PUB Chodov je první restaurace v nákupním centru s tankovým pivem Pilsner Urquell v celé ČR. Pracujeme na projektu v Košicích, nicméně vzhledem k extrémně náročné rekonstrukci celé budovy spadne otevření provozovny do příštího roku," říká jednatel společnosti Martin Šampalík.

restaurace the pub Foto The PUB

The PUB má v České republice již 14 poboček, zatím jednu v Německu a dvě v Rakousku. Ke konceptu patří možnost elektronických objednávek jídel a nápojů přes dotykové panely na stolech, aplikace The PUB Jukebox, anebo věrnostní systém The PUB Club a velmi oblíbený online rezervační systém.

The PUB ale uspěl také v Německu. "Naše pobočka v Berlíně funguje výborně. Za pár let se z ní stalo kultovní místo, kam míří pravidelně mnoho místních i návštěvníků Berlína. I proto naši franšízanti v Berlíně uvažují o další pobočce, pro kterou již hledají vhodné místo. I my vidíme u našich západních sousedů velmi slušný potenciál rozvoje a proto aktuálně vyjednáme o vybudování The PUB v Norimberku," tvrdí Šampalík. Expanze pokračuje i v rámci ČR, kde hledá značka aktuálně franšízanty ve městech jako Olomouc, Zlín, Brno, Ústí nad Labem, Děčín, Jihlava, Teplice, Kladno, Mladá Boleslav, Jablonec nad Nisou.

Zkušenosti i sympatie

V ČR registruje The PUB podle Šampalíka stále největší zájem o novou franšízu z Prahy. "Stále tu je prostor možná až na tři další restaurace," říká. V úvahu připadá i druhá provozovna v Ostravě - pokud bude souhlasit tamní franšízant. Jaké jsou požadavky na nové franšízanty? "Samozřejmě nás zajímají dosavadní pracovní zkušenosti kandidáta. Chceme vědět, zda byl v minulosti v manažerské pozici, a zda vedl nějaký pracovní tým. Preferujeme, když má zkušenosti s oborem, do kterého plánuje vstoupit. Zájemci ale nevyplňují žádné testy a tak jako i v jiných situacích je důležité, aby zafungovali vzájemné sympatie," vysvětluje Martin Šampalík.

Gastronomický koncept The PUB vznikl v roce 2005, kdy byla v Plzni otevřena pilotní provozovna. Spojuje prvky zábavy, dobrého jídla a piva, které si hosté mohou sami načepovat na výčepech umístěných přímo na stolech. Franšíza The PUB vyjde minimálně na asi 5,2 milionu korun, z toho 200 tisíc činí poplatek za licenci, a 5 milionů je předpokládaná investice do úprav a vybavení provozovny. Poté platí pravidelné poplatky centrále 2 % z obratu. Restaurace musí ležet v centru města s minimálně 50 tisíci obyvatel, a musí být veliká minimálně 300 metrů čtverečních. Chybět nesmí možnost venkovního posezení.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank