24.10.2017

Franšíza pro mlsné jazýčky

Sýrárna může vzniknout v každém městě, hlásá franšízová síť Boutique Gurmán. Návratnost investice od půl milionu bývá dva roky.

Na lanýžové dny na Istrii se letos v září vypravili zákazníci i majitelé franšízové sítě Boutique Gurmán, která se zabývá prodejem delikates jako jsou lanýže, domácí pršut z Istrie, olivové a dýňové oleje, francouzské paštiky, nabízí ale například i tradiční medové dorty Marlenka. Zakladatel společnosti Boutique Gurmán Martin Svačinka se podle svých slov snaží kromě obchodních vztahů na Istrii dlouhodobě podpořit také místní farmáře, svým hostům z Česka nabízí také například prohlídku medové farmy či ochutnávku vín přímo z místních vinic.

Martin Svačinka, majitel společnosti Boutique Gurmán držící sýr a kráječ na sýr Foto Boutique Gurmán

Podmínkou úspěšného podnikání v oblasti sýrů a dalších delikates je schopnost udržovat kvalitu produktů, které v jiných obchodech nejsou k dostání. Této strategie se úspěšně drží česká společnost Boutique Gurmán (na snímku zakladatel Martin Svačinka), která působí na trhu již od roku 2007.

Prodejem sýrů se Svačinka zabývá již od roku 2007, kdy otevřel první sýrovou pobočku pod názvem Cheesy Boutique ve Frýdku-Místku. Spolu s mnoha dalšími obchody po celé ČR patřila nová značka původně pod franšízu Cheesy Trade. Postupem času si ale začal dovážet holandské sýry v rámci své firmy, a založil proto Boutique Gurmán. Dnes má síť společnosti Vemena.cz celkem na 25 obchodů, a chystá se například stěhovat do nových skladových prostor, stejně jako usiluje o rozšíření svého pole působnosti na Slovensko a do Polska. Dalším cílem je pak pro Martina Svačinku Chorvatsko, kde by rád navázal i spolupráci s tamními výrobci.

Přijetí firemní filozofie nutností

"Rádi bychom také brzy uvedli v našem domovském Frýdku-Místku do provozu showroom, tedy ukázkový obchod, který by měl sloužit jako vzor také pro potenciální master-franšízanty," říká Martin Svačinka. Nové franšízy se podle jeho slov chystají pomalu na otevření i v dalších městech, koncem roku by mělo přijít na řadu Ústí nad Labem, majitelé jednají podle Svačinky i se zájemcem z Prahy. Nové franšízanty Boutique Gurmán také stále hledá.

Na rozjezd podnikání s Boutique Gurmán je zapotřebí částka pohybující se minimálně od 450 tisíc korun, s ohledem na velikost prodejny. Ideální franšízant společnost Vemena.cz by měl mít kladný vztah k sýrům a delikatesám. Důležité je pro vedení franšízy "přijetí firemní filozofie a schopnost stát se součástí týmu". Samozřejmostí je zodpovědnost, pracovitost a smysl pro humor. "Snažíme se být s franšízanty v neustálém denním kontaktu, někdy je to skutečně mravenčí práce," dodává Svačinka s tím, že pro své franšízanty připravuje aktuálně například nové webové stránky, či aplikaci, která jim usnadní obchody.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank