20.11.2017

Cavavin, franšíza plná vín

Na český trh míří francouzská franšízová značka Cavavin, která ve svých vinotékách nabízí již 30 let vína nejen z proslulých oblastí Bordeaux, Burgundska a údolí Loiry.

Značku Cavavin založil v roce 1985 Michel Bourel na západě Francie. V současnosti má celkem na 150 prodejen, z toho 30 jich leží v pařížském regionu, další například v Británii, Švýcarsku, Belgii, či Lucembursku. Cavavin stihla letos otevřít již 7 franšízových poboček. Koncept nabízí téměř 2 000 referencí exkluzivních a autentických produktů, kromě francouzských vín nalezneme v nabídce také vína španělská, italská, chilská, jihoafrická a vybrané destiláty. Propracovaná logistika umožňuje optimalizovanou dodávku vín a lihovin do všech vinoték.

V Cavavin jsou přesvědčeni, že víno je produktem budoucnosti. Víno nabízí neuvěřitelnou rozmanitost chutí a u zákazníků vyvovlává širokou škálu dojmů. V tuto chvíli nabízí Cavavin podnikatelskou příležitost provozovat vlastní franšízu také poprvé v České republice prostřednictvím franšízové nebo master-franšízové licence. Vinotéka jistě najde svou klientelu především ve městech s výraznou kupní silou, tedy především v Praze, případně v Brně či Plzni. Ideálním místem pro vinotéku jsou nákupní galerie obchodních center nebo umístění prodejny přímo v centru města, např. pobllíž obchodu s delikatesami.

Degustační mix jako cesta k zákazníkům

Franšízanti přebírají z centrály propracovaný systém získávání zákazníků a péče o ně - noví zákazníci si mohou zakoupit "degustační mix" vín a posléze jsou zařazeni do věrnostního programu. Součástí konceptu je také personalizovaná nabídka vín, promoční akce a pravidelné degustace. Zkušenosti z vinařství nejsou podmínkou, jelikož firma zajistí úvodní zaškolení včetně návštěvy vinic.

Cavavin vino vinoteka Foto Cavavin

Kupní síla značky Cavavin vychází se spolupráce se 150 dodavateli. Koncept nabízí téměř 2 000 referencí exkluzivních a autentických produktů. Propracovaná logistika umožňuje optimalizovanou dodávku vín do všech vinoték.

Samozřejmostí je následné průběžné poradenství v oblasti vín. Nicméně znalost vín, zájem, záliba ve víně je velké plus. Cavavin poskytne franšízantům potřebnou podporu týkající se řízení prodejny, IT nástroje, systém objednávek, pomoc s optimalizací skladu, podporu komunikace, atd., koncept ale současně vychází z předpokladu, že zájemce již má vlastní zkušenosti s podnikáním.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank