19.12.2017

Česká pizza a pasta z Itálie

Síť restaurací Pizza Coloseum nabízí podnikatelskou příležitost ve městech jako České Budějovice či Frýdek Místek.

V roce 2017 stihla Pizza Coloseum obsloužit přes milion zákazníků. Všechny restaurace české franšízové sítě Pizza Coloseum jsou podle jejího zakladatele Jana Mužátka „italské náměstí pro setkávání moderních lidí, kteří vědí jak si užít restauraci.” Cílem společnosti je být jiní, být originální. Většinu hostů restaurací tvoří rodiny s dětmi, proto je součástí Pizza Coloseum i dětská značka Kids Coloseum. Téměř ve všech restauracích jsou umístěné velké dětské koutky a jídelní lístek ve formě časopisu pro nejmenší.

Společnost vznikla již v roce 1993 jako Bakare Gastroservis s.r.o., a původně se zabývala poskytováním různých gastronomických služeb. První restauraci s italskou kuchyní ještě pod názvem Bakare otevřel majitel o dva roky později ve Vodičkově ulici v Praze. Vlastník se posléze přejmenoval na Coloseum Restaurants s.r.o, a založil zároveň společnost Pragogastro za účelem dovozu nejen surovin z Itálie, které dodává zejména exkluzivně do svých restaurací, ale i dovozu italských obalových materiálů, příborů, či profesionálních technologií. Dnes má Pizza Coloseum 11 vlastních poboček po celé zemi a franšízy v Ostravě a Teplicích.

Italské suroviny i trendy

Co Pizzu Coloseum odlišuje od konkurence na trhu? "Především nejsme fastfood ani pizzerie, ale autentická italská restaurace. Také franšízantům stavíme a dodáváme celé restaurace na klíč. Zakládáme si navíc na opravdu čerstvých a kvalitních surovinách dovezených přímo z Itálie, které pečlivě vybíráme za pomoci těch nejlepších kuchařů a specialistů," vysvětluje Jakub Karlíček z marketingového oddělení Pizza Coloseum. "U nás i např. pizzu připravujeme z italské mouky, italské mozzarelly i šunky,“ dodává. V nabídce má síť ale i těstoviny, mořské plody, steaky, saláty, dezerty, a další speciality, mezini nimiž nechybí třeba grilovaná chobotnice.

Personál restaurací včetně kuchařů prochází pravidelnými školeními, šéfkuchař každý měsíc v Itálii sleduje nové trendy v gastronomii, na které značka posléze reaguje například novinkami v nabídce. Od franšízantů Pizza Coloseum nevyžaduje vstupní poplatky, platí ale cca 500 tisíc za dokumentaci a realizaci projektu, samotné vybavení restaurace vyjde přibližně na tři miliony korun. Centrála doporučuje pro novou restauraci prostory o velikosti minimálně 400 m2, výhodou je možnost venkovního posezení. Návratnost investice bývá do dvou let.

Coloseum pizza Foto Pizza Coloseum

Oblast Prahy a okolí je podle majitelů Pizzy Coloseum již obsazená. Franšízanty značka naopak hledá ve vzdálenějších větších městech.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank