20.07.2009

Do franšízy jde i Slovenská pošta

Stejně jako Česká pošta, chce i Slovenská pošta při správě svých poboček využít franchising

Formou franchisingu chce Slovenská pošta provozovat více než třetinu ze svých 1600 poboček. Na rozdíl od České pošty chce Slovenská pošta využít pro franchising jediného partnera, který bude provozovat všech více než 600 poštovních poboček. Podle mluvčího Slovenské pošty Juraje Danielise bude partner moci na poštách poskytovat i další doplňkové služby.

Na principu franchisingu by měla fungovat až třetina poboček Slovenské pošty

Česká pošta: Méně franchisingu

Česká pošta se vydala trochu jinou cestou. Chce formou franchisingu chce provozovat necelých 200 poboček z celkového počtu 3400. Navíc chce si mezi partnery selektivně vybírat. Může jít například o obce, malé podnikatele i obchodní řetězce. První poštovní franchisa České pošty začne fungovat jako pilotní projekt v severočeské obci Boží Dar. Franchisantem bude obec.

Pošta s franchisou? V Evropě běžné

Česká pošta by v případě přechodu na franchising nebyla rozhodně v Evropě průkopníkem. Poskytování poštovních služeb touto formou je na „starém“ kontinentě zcela běžné. Například v sousedním Polsku je tento způsob relativně rozšířený nejen u státní pošty, ale i alternativního operátora. Vedle poštovních služeb zajišťují franchisoví partneři pošty také některé finanční služby. V Polsku nyní funguje přes 320 franchisových partnerů.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank