30.01.2018

Do Mexika už to není daleko

S cestou přišlo poznání, následoval nápad. Tak vznikl koncept úspěšných mexických restaurací Los Capolitos; součástí této rodiny se lze stát provozováním franšízy.

Je to další šance začít s vlastním podnikáním a navíc v oboru, kde je stále příležitost pro nové myšlenky i postupy. Restaurace Los Capolitos jsou založeny na principu fast casual, tedy na jedinečném přístupu ke stravování, kde se člověk nají rychle, ale současně také kvalitně a zdravě. Zákazník zde neztrácí čas, je obsloužen rychleji než v běžné restauraci a kultura stravování je na vyšší úrovni, nejen díky samotným pokrmům, ale také příjemnému prostředí.

los capolitos ostrava restaurace Foto Los Capolitos

Mexické restaurace Los Capolitos se stabilizovaly, ověřily si zájem zákazníků i funkčnost svého principu podnikání a nyní by rády expandovaly pomocí franšíz a do svého portfolia přidaly i další regiony Čech a Moravy.

„Mexická kuchyně je ideální pro ty, kteří přemýšlejí nad tím, co jedí,“ říká spolumajitel restaurací Jan Kapolka. “Díky své vyváženosti, čerstvým surovinám a dostatku živin a proteinů je považována za jednu z nejzdravějších a nejvýživnějších vůbec. Jakmile vám jednou zachutná, může rychle vzniknout závilost, které se těžko zbavuje​. Většina našich jídel má svou vegetariánskou i veganskou variantu a spousta jídel je také bezlepková, což splňuje trendy dnešní doby a jsme tak schopni vyjít vstříc skoro každému zákazníkovi​.“

Los Capolitos nabízí podnikatelskou příležitost na principu franšízingu a to prostřednictvím tří typů provozoven, přičemž pro každou jsou nastaveny určité specifické podmínky: street bistro, food court nebo street take away bistro.

Finanční jistota a ideální lokalita

Bližší informace k jednotlivým typům zájemcům rádi sdělíme, probereme jejich možnosti a nápady,“ doplňuje Jan Kapolka. „Chceme být franšízantům rovnocennými partnery, předat jim naši filozofii a koncepci přístupu k hostům, podporovat je při výběru provozovny, personálu i v průběhu jejich podnikání a následně veškerou činnost analyzovat či pomoci zefektivnit.“

Koncept mexických restaurací je tedy otevřen všem novým zájemcům, kteří mají pozitivní vztah k mexické kuchyni, mexickým chutím, zdravé a vyvážené stravě a nebojí se nových věcí, poznání a učení, a zároveň jsou ochotni se osobně angažovat a akceptovat pravidla Los Capolitos. Základní investice se odvíjí podle typu prostor, umístění a velikosti restaurace; pro start je potřeba počítat s dostatečnou finanční jistotou (částkou cca 1,2 mil. Kč). Ideální lokalita je v centru či v obchodní zóně ve městě nad 50 tisíc obyvatel, s vyšším počtem studentů a pracujících (tj. se sídlem vysoké školy či univerzity), neboť především lidé v produktivním věku, zcestovalí, aktivní či studující jsou nejčastějšími zákazníky.

Vlastní provozovny restaurací Los Capolitos našly své zázemí již na severní Moravě, v Ostravě a ve Frýdku-Místku. Ve stejném regionu se také připravují na otevření i první franšízové pobočky.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank