08.02.2018

PJ’s Coffee oslaví 40 let

Kavárenská síť z New Orleans si nadělí k narozeninám 20 franšíz. V ČR hledá americká značka partnera, který otevře 5 kaváren.

Značka PJ’s Coffee of New Orleans vznikla v roce 1978 jako originální americký kavárenský koncept, který pro přípravu nápojů používá pouze jedno procento vybraných kávových bobů druhu Arabica. V nabídce mají kavárny PJ’s Coffee na 14 vlastních druhů gurmánské kávy ze Sumatry, Etiopie, Kolumbie, či Papuy-Nové Guiney. Cílem franšízové sítě je pak možnost nabídnout jedinečnou kávu PJ’s Coffee na různých místech světa, novovu cílovou zemí se pro značku po USA stal například VIetnam.

PJ's Coffee Foto PJ's Coffee New Orleans

Centrála PJ’s Coffee of New Orleans umožňuje svým licenčním partnerům 3 možnosti spolupráce včetně pojízdného stánku a kiosku.

Kavárny mají v nabídce také několik druhů jídel, čerstvé pečené dezerty a pečivo, a snaží se o celkovou podporu udržitelnosti obchodů. Letos oslaví společnost z New Orleans 40 let existence, a připravuje se na další silný růst. Do konce roku má v plánu uvést do provozu minimálně 20 nových poboček, některé z nich by se měly otevřít také v Evropě (Francie) či Malajsii. Další pak v Texasu, Mississippi, Alabamě a Gruzii.

Agresivní růstový cíl a možnost získat licenci pro ČR

"Jako průkopník v kavárenské kultuře se chceme v roce svého 40. výročí zaměřit na rozvoj značky a vstoupit na nové trhy po celém světě. Abychom udrželi krok s neustále se měnícími trendy a požadavky současných pijáků kávy, přizpůsobujeme naše marketingové strategie a připravujeme nový návrh obchodu, abychom podpořili náš agresivní růstový cíl," uvedl prezident PJ’s Coffee Peter Boylan. Kavárny tak dostanou nový moderní design, v němž by měly zůstat zachovány prvky dosavadního klasického stylu PJ’s Coffee. Změnami projde také menu, kde by se měly objevit především nové druhy nápojů.

Pro zájemce o exkluzivní licenci pro Českou republiku platí podmínka najít co možná nejatraktivnější místo. Noví spolupracovníci PJ’s Coffee of New Orleans by si měli být vědomi hodnoty značky a mělo by jít nejlépe o marketingově orientovanou společnost z oblasti gastronomie. Pro získání licence je třeba investice asi dva miliony dolarů na rozvoj a vybudování pobočkové sítě v ČR, podmínkou je otevření alespoň pěti kaváren o velikosti minimálně 150 čtverečních metrů.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank