23.03.2018

Američtí obři opět spolu

Po 12 letech se opět spojí giganti McDonald’s a The Walt Disney. Hračky odkazující na filmové hity budou děti dostávat ke zdravému menu.

Do restaurací McDonald’s se po letech vrátí animované postavičky z filmových studií Walta Disneyho. V červnu se společnosti opětovně spojí před premiérou snímku Úžasňákovi 2. Obnovené partnerství bylo oznámeno poté, co franšízový fastfoodový řetězec přistoupil na změny v dětském Happy Meal menu tak, aby jídlo bylo zdravější a obsahovalo méně kalorií než dosud. Z dětské nabídky vyřadil čokoládový mléčný koktejl i cheesburgery.

McDonalds’s snížil v dětském menu obsah tuků, cukru, nasycených mastných kyselin a sodíku tak, aby jídlo bylo zdravější. Teprve poté přistoupila společnost The Walt Disney na obnovení partnerství, které znamená pro obě strany lukrativní byznys.

V roce 2006 byl překvapivou příčinou ukončení desetiletého partnerství ze strany Disneyho společnosti prudký nárůst dětské obezity, který je z velké části přičítán častému stravování ve fastfoodech. Tehdy filmový gigant vydal "zákaz licencování Mickey Mouse a dalších postav Disneyho pro potraviny, které nedosahují minimálních požadavků na výživu". Poté, co letos McDonald’s provedl v amerických pobočkách úpravy dětské nabídky, přistoupil The Walt Disney na obnovení partnerství, které znamená pro obě strany lukrativní miliardový byznys.

Vynalézavost a zábava ve stravování

Dohoda ovšem platí opět jen pro státy, kde dětské menu již bylo upraveno, a kde splňuje přísná kritéria na nabídku potravin firem, které chtějí používat k obchodní propagaci Disneyho filmy. "McDonald’s a Disney jsou dvě rodinami milované a oblíbené značky, společně jim nyní vytvoříme nové zázemí," uvedla hlavní marketingová ředitelka McDonald’s Morgan Flatley. "I nadále budeme budovat lepší McDonald’s, toto partnerství nabízí vynalézavost a zábavu ve stravování, které zároveň podpoří vyváženější stravu a obsah Happy Meal. Chceme rodiny inspirovat ke zdravějšímu životu zábavnými a inovativními způsoby."

Novinky přinesl letošní rok také do českých poboček McDonald’s. Digitalizace restaurací u nás započala již před třemi lety a přinesla s sebou také změnu v objednávání. „Modernizace nám pomohla testovat možnost customizace, tedy dotvoření burgeru dle vlastního přání přidáním vybraných ingrediencí, a v budoucnosti nám umožní i rozšířit nabídku. V současné chvíli customizaci nabízíme na 13 vybraných restauracích“ komentuje důvody inovace generální ředitel McDonald´s ČR Tomasz Rogacz. Restaurace testují také donášku ke stolu. Dlouhodobým cílem je stále i nabídka s co nejvyšším podílem produktů z lokálních surovin.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank