20.03.2018

Změna je život i v Paříži

Největší franšízová událost Evropy Franchise Expo Paris se kvapem blíží. Za pár dní představí 480 franšízových značek, hlavním tématem je letos změna profese a kariéry.

I letos se v pařížském komplexu Porte de Versailles uskuteční nejprestižnější událost evropského franšízingu. Jedním z hlavních témat 37. ročníku veletrhu Franchising Expo Paris bude ve dnech od 25. do 28. března 2018 změna profese a začátek nové kariéry prostřednictvím franšízingu. Přednáškám a diskuzím na toto téma bude v Paříži věnovaný jeden celý den. Na výstavě budou podnikatelé i návštěvníci těžit ze zkušeností a rad řady odborníků a expertů (bankéři, právníci, účetní, poradci, zástupci francouzské federace i mezinárodního franšízového sektoru, atd). Na programu je celkem více než 100 workshopů a školení, na které je vstup pro návštěvníky veletrhu zdarma.

návštěvníci na Franchise Expo Paris Foto Franchise Expo Paris Facebook

Společnost PROFIT system franchise services se pařížského veletrhu účastní prostřednictvím týmu poradců, v němž nebude chybět český zástupce. Podle odhadů by Franchise Expo v Paříži mělo navštívit letos více než 35 tisíc návštěvníků.

Franchise Expo v Paříži pomáhá každoročně rozvíjet franšízové sítě ve Francii a na mezinárodní úrovni tím, že umožňuje tisícům podnikatelů realizovat svůj sen o založení vlastního podniku. "Začínající franšízanti nejsou na své první podnikatelské krůčky sami, mohou se spolehnout na proslulost a know-how značky a využít plné podpory franšízové sítě včetně potřebných školení. Pro podnikatele tak znamená franšízing výhodu hned ve třech směrech: přináší jim nezávilost, minimální investiční riziko, i další specifika franšízového podnikání," uvedla hlavní delegátka French Franchising Federation Chantal Zimmer.

Aplikace jako nový pomocník

Podle průzkumů až 45 % začínajících podnikatelů ve Francii uvažuje o zakoupení franšízové licence, přitom zahraniční koncepty tvoří jen 7 % tamního franšízového trhu. "Ve Francii existuje 1 900 franšízových sítí. To představuje 71 508 provozoven, které vytvářejí 619 000 pracovních míst, a jejichž roční výnosy se neustále zvyšují. Tento ekonomický model je velmi efektivní a prosperující, a nabízí mnoho příležitostí nejen franšízovým sítím, ale také lidem kteří se chtějí pustit do dobrodružství a podnikání, a to buď jako součást změny své kariéry, nebo proto, že chtějí založit či rozšířt vlastní firmu," dodává ředitelka Franchise Expo v Paříži Sylvie Gaudy s tím, že pro podnikatele je franšízing obecně příležitostí k velkým životním změnám.

Letos francouzský veletrh přivítá více než 550 vystavovatelů z 25 zemí, kteří budou zastupovat 480 franšízových značek a 90 průmyslových odvětví. Jednou z novinek má být v Paříži pro návštěvníky online aplikace "Moje franšíza", která má za úkol jim pomoci se orientovat v programu, upozornit na zajímavé akce v jeho rámci, najít místo konání, a podobně. Česko bude už podruhé prezentovat QuickGame. Silně zastoupení by v Paříži měli mít výrobci a prodejci automobilů, bicyklů a motocyklů (a služeb s tím spojenými), zástupci služeb z oblasti krásy, zdraví a fitness, franšízové sítě specializující se na ubytování, bydlení a domov, své know-how představí v Paříži také asi 60 gastronomických značek.


Více informací o programu, účastnících, mluvčích, diskusních tématech, obrázcích z předchozích akcí a dalších informací veřejného zájmu najdete na adrese http://www.franchiseparis.com/ nebo ​u organizátora výstavy:

Elsa Anglade
Marketing & Communication Director
Phone : +33 (0)1 47 56 21 32
elsa.anglade@reedexpo.fr

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank