27.03.2018

Rozvozem k rychlému růstu

Třemi novými pobočkami během dvou měsíců se může pochlubit franšízová síť Amici z Brna. Bistra jsou vhodná i do menších měst.

V půlce února otevřela brněnská fast casual značka novou pobočku v Třebíči, kde již návštěvníci mohou využívat bistro s posezením, take away a rozvozem. Před týdnem v síti přibyla pobočka s rozvozem a take away v Brně-Bystrci, a minulý týden v pátek zprovoznila Amici novou pobočku také v Ivančicích. Další dvě franšízy jsou navíc v tuto chvíli v jednání, a to v Olomouci a Prostějově.

Amici Foto Amici

Amici poskytuje svým franšízantům propracovaný systém na online sledování objednávek, veškeré statistiky prodeje a rozvozu, i možnost využívat moderní webové stránky. Licence nabízí na provoz bistra i služby ’take away’ včetně rozvozu.

"Paradoxně je efektivnější, když se otevírá více poboček naráz. Samotné otevírání je náročné, ale přírůstek práce pro každou další pobočku není tak velký, protože se stále řeší stejné věci. Takže se naopak snažíme neotvírat pouze po jednom kuse," říká spolumajitel & CFO Roman Zajíc. Další franšízanty Amici nyní hledá v lokalitách Jihlava, Přerov, Kroměříž, ale i v dalších blízkých menších městech. Náklady na zřízení franšízového konceptu se liší dle formátu provozovny. Minimální investice je podle Romana Zajíce 1,25 milionu korun.

Vlastní obchodní systém

Franšízanti posléze platí průběžný poplatek z hrubého obratu. Amici nepožaduje od uchazečů o franšízu zkušenost s gastro provozem, naopak nutnou podmínkou je vhodná lokalita s dobrou spádovou oblastí a kupní silou. Ideálním místem pro pobočku Amici je nejlépe centrum města, náměstí, pěší zóna, obchodní centrum.

Pobočka musí být dostupná z ulice, nejlépe v přízemí, případně v obchodním centru, musí být dobře viditelná a mít dostatek prostoru pro prezentaci. Pro výrobnu s rozvozem je třeba především dobrá dostupnost na hlavní tahy, možnost parkování rozvozových vozidel u provozovny. Každý obchodní partner Amici získává vlastní obchodní systém, je mu poskytnuta také pomoc s propagací pobočky i administrativou. S partnery se centrála dělí i o veškeré receptury.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank