11.08.2009

Starbucks ve střední Evropě zpomaluje

Největší kavárenský řetězec světa, založený na franchise, se chce v Česku a Polsku rozvíjet, ale pomaleji než dosud.

Do pěti let minimálně dvojnásobek současných franchisových restaurací Starbucks v Česku a Polsku, hlásá nový šéf pro tuto značku ve střední a východní Evropě Vladan Armus. To je ovšem pro tuto ambiciózní značku, které však začal šlapat na paty McDonald´s se svým McCafé, významné zpomalení. Ještě nedávno přitom zástupci řetězce mluvili o rozvoji mimo hlavní město Prahu, kde má dosud všechny své kavárny.

Starbucks otevřel v Praze devět prodejen za rok, stejné množství chce otevřít v následujících pěti letech.

V Česku za rok 9 provozoven

V Česku vybudoval Starbucks, respektive polský Arest, který drží licenci pro provozování kaváren v Polsku a v Česku, stávající síť devíti kaváren v Praze přibližně během roku. Poslední novou přitom otevíral v únoru v obchodním centru Chodov. V Polsku začal ještě později. „Pokud chce do pěti let Starbucks síť zdvojnásobit, znamená to významné zpomalení jeho rozvoje, přestože mluví o nenasycenosti místního trhu,“ řekl Martin Jonáš z poradenské firmy PROFIT system, která se zabývá poradenstvím ve franchisingu.

Káva v Česku táhne

V kávovém byznysu se přitom pro Starbucks vynořují stále noví konkurenti. Vedle McCafé se na český trhu již brzy vrhne světová dvojka Gloria Jean´s Caffees. Rozvoj chystá také původem rakouská franchisová síť Coffee Shop Company.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank