21.08.2009

Subway chystá další rozvoj

V prvním pololetí otevřel franchisový gigant Subway v regionu 28 restaurací a chystá další

Nadnárodní fast-foodový řetězec SUBWAY, který se zaměřuje na prodej sendvičů, letos ve střední a východní Evropě otevřel 28 nových restaurací. Připravuje otevření dalších. „Nejvíce se nám dařilo v Polsku, kde jsme letos otevřeli již 13 nových provozoven. Na Slovensku, kde působíme od dubna, máme 2 nové restaurace SUBWAY. V Česku se počet našich prodejen zvýšil o tři na 11,“ řekl Manažer Rozvoje SUBWAY pro střední a východní Evropu Martin Princ. Celkem tak má franchisová síť v sedmi zemích střední a východní Evropy 123 prodejen.

Subway poskytuje licenci za necelých 190.000 korun

Chystá dalších 19 franšíz

Do konce roku SUBWAY předpokládá, že v regionu otevře ještě 19 nových prodejen, hlavně v Polsku, na Slovensku a v Česku. „Celkově bychom se tak na konci roku měli dostat na téměř 50 nových provozoven SUBWAY. Původní plán přitom počítal se zhruba 30 novými restauracemi,“ dodal Martin Princ.

Vede Rusko

Nejvíce prodejen v regionu provozuje řetězec v Rusku, celkem 66. „V letošním roce navíc jejich počet vzrostl o devět,“ uvedl Martin Princ. Všechny prodejny sendvičů ve střední a východní Evropě provozuje SUBWAY na principu franchisy, kdy prodává podnikatelům licenci. Ti pak mohou speciální sendviče připravovat z vybraných surovin a prodávat pod značkou SUBWAY.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank