02.09.2009

Starbucks otevře desátou kavárnu

Po roce a půl rozvoje na českém trhu otevře v září franšízový řetězec Starbuck svou desátou provozovnu. Bude to opět v Praze.

Starbucks se v Česku dostal na deset provozoven. Jubilejní kavárnu otevře franšízový řetězec v září v pražském nákupním centru Metropole Zličín. Prozatím všech devět stávajících kaváren Starbucks je také v Praze. V rozhovoru pro Hospodářské noviny to uvedl nový šéf značky v regionu Vladan Armus.

starbucks cups

Starbucks zajímá také Brno a Ostrava.

Konečně do regionu?

Nový šéf značky také připustil, že se chce světová kavárenská jednička rozvíjet také v regionech. Zajímají ho především Brno a Ostrava. Celkem chce Starbucks v Česku a Polsku svou síť zdvojnásobit, to by znamenalo něco přes 20 kaváren.

Konkurence roste

Starbucks, který je světovou jedničkou, to bude mít v Česku stále těžší. Letos mu přibyly dvě silné konkurenční značky. Své první McCafé vybudoval u Prahy McDonald´s a na začátku září otevřel svou první kavárnu australský Gloria Jean´s Coffees. Na domácím trhu působí také franšízové řetězce Coffeeshop Company, Costa Coffee nebo Coffee Heaven.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

2

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank