07.09.2009

Z vedení RE/MAX odchází Krátký

Jeden z majitelů české pobočky realitní společnosti RE/MAX, Vojtěch Krátký odchází z vedení firmy. Zůstává podílníkem franšízového řetězce.

Vojtěch Krátký stál v čele RE/MAX při jeho rozvoji v Česku, kam jedna z největších realitních společností vstoupila v roce 2005. Ve vedení franšízového konceptu jej nahradí Hanuš Němeček, který dosud v RE/MAX působil na pozici ředitele řízení kvality. Krátký je nadále akcionářem a členem dozorčí rady. Řetězec to uvedl v tiskové zprávě.

Franšízovou licenci RE/MAX lze pořídit zhruba za půl milionu korun.

RE/MAX přes 100 poboček

V současné době má RE/MAX v různé fázi otevření na 155 poboček s 1200 makléři. Podle vedení franšízového řetězce má být konečným číslem v Česku až 250 poboček.

Krize přináší změny

Realitní trh v Česku se významně konsoliduje. Napomohl tomu také příchod dalšího amerického franšízového konceptu z oblasti realit, Century 21. Do sítí se v době poklesu obchodu s realitami připojují nejen malé, ale i velké realitní firmy, které dosud působily samostatně. Vedle největších hráčů v Česku fungují i další franšízové reality - ERA, Sting, Evropa RK, M&M Reality či Real Spektrum.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank