10.09.2009

Burger Kingů je více, ale prodeje spadly

Franšízový řetězec Burger King ve čtvrtém čtvrtletí celosvětově zvýšil počet restaurací, ale jeho tržby klesly.

Také Burger King dohnala ekonomická krize. Přestože ve čtvrtém čtvrtletí franšízovému řetězci celosvětově vzrostl počet restaurací o 115, tržby z prodeje klesly o 2,4 procenta. Před rokem přitom ve stejném období jeho prodeje rostly o více než pět procent. Za poslední finanční rok Burger King otevřel po celém světě 360 nových restaurací, což je o čtvrtinu více než v předešlém roce. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

V Česku expanze

Rozvoj restaurací se nevyhnul ani Česku. Burger King má místní trh vstoupil na konci loňského roku. Dnes má čtyři restaurace, zatím pouze v Praze. Chystá ale další. Již nyní hledá pracovníky pro svou pobočku v Brně. Podle představitelů firmy by mělo letos v Česku být až deset provozoven tohoto fast-foodu.

Burger King dohání

Burger King, který ve světě provozuje na 11.000 fast-foodů, vstoupil na český trh jako poslední ze silné fast-foodové trojky prostřednictvím polského Amrestu. Pokud chce své rivaly dohnat, musí významně šlápnout na plyn. McDonald´s má téměř 80 provozoven, Subway přes deset. Nové provozovny chce letos rozvíjet především společnost BK Team spjatá s Českými drahami, která od Amrestu licenci získala.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank